Caminito del Rey

Spanje, Ardales

Hola guapas!

Vandaag was een dag met een gouden randje! Wat een ontzettende gave wandeling hebben we gedaan maar laten we eerst beginnen bij het begin.
We zijn rond half 10 weggereden naar Ardales, een stad op ongeveer een half uurtje rijden van onze slaapplek. We wilden daar het eeuwenoude Castillo de la Peña bezichtigen en de 15e -eeuwse kerk die wondermooie barokke kapellen bevat, evenals een cassetteplafond van mooie kwaliteit. Maar ken je dat verhaal van die 2 Nederlanders die dat wilden gaan bezichtigen? Ze gingen wel maar zagen niets want het kasteel zat dicht en de kerk werd verbouwd. En dat was gelijk ons avontuur in Ardales. Het stadje had wel een hoog “Het Spaanse dorp Polopos” gehalte met kleine smalle straatjes met buurtbewoners die alles in de gaten houden, honden die aandacht willen, oude mannetjes die even een praatje houden midden op de weg of op een bankje in de schaduw zitten onder een boom of een lief oud vrouwtje die haar huisje heeft schoongemaakt met een fles chloor en haar emmer op straat leegt waardoor de hele straat bijna aan de beademing moet.

Hierna doorgereden naar El Caminito del Rey oftewel het koningspad. De weg ernaar toe ging door de bergen heen en door een natuurpark en was werkelijk adembenemend mooi! De bergen zijn niet meer groen maar dor en bruin en dat zorgt ervoor dat de groene olijfbomen enorm afsteken. We reden langs een stuwmeer dat smaragdgroen leek en dat is zeker wel te zien op de foto’s. Het koningspad is zo genoemd omdat in 1921 de toenmalige koning Alfons XIII het pad gebruikte om de dam te openen.
Het pad loopt van Alora in Malaga naar Campillos door de El Chorro kloof. Het pad is 3 kilometer lang en maximaal 1 meter breed en bevind zich 100m boven de rivier El Chorro tegen de rotswand. In 1992 is het oude pad gesloten en werd het eerste deel gesloopt maar dat weerhield de echte avonturiers niet om toch het pad te lopen.
In 2014 zijn er restauratiewerkzaamheden gestart en in maart 2015 werd het pad heropend. En wat een prachtig pad is het…tegen de wanden van de bergen is een constructie gebouwd zodat je een groot deel van het pad echt langs de berg loopt op ruim 100m hoogte en het pas is maar maximaal 1m breed. Op sommige stukken zie je het oude pad nog onder de nieuwe constructie zitten zonder reling of iets. Je doet er ongeveer 2,5 uur over maar dat is inclusief de vele foto stops want dit uitzicht verdiend een lege camera en een volle foto rol.
We hadden tickets voor 14 uur maar omdat we er ruim op tijd waren zijn we gewoon in de rij van 13 uur gaan staan en konden we gewoon naar binnen. Scheelt weer een uurtje wachten…

Verhit, dorstig en bezweet kwamen we aan bij het eind van het pad en zelfs Miriam is zonder vallen of struikelen bij het eindpunt aangekomen. We hebben onszelf beloond met een heerlijk koud biertje! Op de weg terug nog even wat boodschappen gehaald en terug bij ons hotel heerlijk in de avondzon nog even geborreld met de serronaham, bier, wijn, ansjovis en jambon chips (die zouden we in Nederland ook moeten hebben!)

Morgen gaan we naar Malaga en dan door naar Granada, onze volgende stop op deze nu al fantastische reis!

Los ballos amigos!

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Hoe mooi is de natuur!! Dan ben je als mens maar een nietig ding hè? Zolang daar geen oud wijfie met een emmertje chloor langs komt …blijft het nog wel ff 😉 Het idee dat die brug/pad er nog maar een paar jaar is…..stel je voor zeg, hoe die weg was! Ik vind dit al spannend hoor. Gezellig dat we weer met elkaar op reis zijn. Welterusten

Vissekop 2023-09-19 23:17:06

Ja wat kun je zeggen over zoveel moois. Goed werk weer van de fotograaf, prachtige foto’s ‼️ (eenmalig compliment Edje, anders ken me suster gaan lopuhhh, zit er een ego op haar plek in de cabrio 😂). En complimentjes voor Miriam, zonder kleerscheuren door deze tocht heen 💪🏻💪🏻💪🏻✅✅✅ Gelukkig is het pas dag twee, we wachten vol spanning af 😝. Lijkt een behoorlijke onderneming geweest te zijn om dat pad weer aan te leggen maar ook om het “eventjes in die bloedhitte te lopen” 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Heerlijk denk ik ook om die pittoreske dorpjes en het leven daar te zien. Kunnen wij ons niets bij voorstellen. En kan jou het schelen dat die twee Nederlanders niet zagen waar ze voor kwamen, bleef genoeg over om te zien. Tot morgen maar weer 😘😘😘

Jos K 2023-09-20 04:02:28

Die brug!!!😨😨😨

Mariëlle 2023-09-20 07:16:18

Heerlijk zeg! Prachtige foto’s alsof ik even mee wandelde Geniet van al dit moois poepjes! ❤️

Daniele 2023-09-20 07:21:23

Prachtig!! Lekker genieten mensen.

Karin Broekman 2023-09-20 07:50:01

Prachtige natuur en wat een mooie foto,s.

Enny 2023-09-20 07:57:12

Prachtige foto’s weer. Ik heb de wandeling weer herbeleeft. Ik denk dat ik een groot deel van jullie reis ga herbeleven. Veel plezier in Malaga en geniet in Granada. Ik kijk uit naar jullie verslagen 😘

Jolanda 2023-09-20 08:37:13

Zoals mijn Jopie zegt ….. een herbeleving. Top foto’s Edjuh 👌👍👊. Veel plezier, geluk en plezier 👍👌❤️❤️

Lex 2023-09-20 08:56:21

Waanzinnige foto's 😍

Sander 2023-09-20 09:53:43

Jullie hebben in 2 dagen al meer gedaan en beleefd dan anderen in een hele vakantie! Die wandeling SCHITTEREND!

Leny 2023-09-20 15:21:02

Prachtig die foto's, wat ontzettend mooi daar.

Reinate 2023-09-20 18:52:28
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.