Naar Iona

Verenigd Koninkrijk, Craignure

Op de pier in Oban ontmoeten we Jan en Hannie van de Ionagroep. We hebben samen de Ferry naar Craignure, Mull.
Over Mull gefietst naar Fionnport; zuid-west-waarts. Zestig km - wind kwam uit zuid. Eerst een soort ‘little Glencoe’ en na ong 30 km langs de kust.
Mull is ook weer prachtig, met bergen, watervallen, nevels waar licht doorheen komt, moerassen (zoet water mengt met zout water) en een lange kustlijn ( als een fjord) met grote gladde rotsen. De tocht is redelijk zwaar, maar het gaat goed. Één stop: bij shop/café/post-Office en dat allemaal in een klein rood houten gebouwtje.
Warempel komen we bij de pier v Fionnport aan gelijk met de OV reizigers: zij halen net hun bagage uit de eilandbus. Mooi weerzien van het (inmiddels) zevental. En een beetje opgewonden stappen we op de kleine ferry- een soort pontje - naar Iona.
We worden verwelkomd en lopen met een hele groep naar de Abby. Er is al veel moois te zien onderweg. Maar we krijgen daar nog tijd genoeg voor. Dat komt wel.
We krijgen een kamer en kunnen even bijkomen.
De avond is eten, informatie uur en tot slot een avondgebed. Ik ben intussen helemaal op: de fietstocht, de spierpijn, de indrukken, het Engels volgen met de vele informatie.. eerst maar eens slapen.. Hopelijk land ik morgen ergens.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.