Starten met een kopje koffie, samen voor de tent 🏕.. dat is toch het beste begin van een dag.
Vandaag het al 2 jaar geleden geboekte treintje van Fort William naar Mallaig. Met the Jacobite train: een stoomtrein; die gebruikt is in de films van Harry Potter als de ZweinsteinExpress 🚂. Mét het viaduct wat je goed ziet in deel 2 als de vliegende auto van de familie Wemel de trein volgt.
Prachtige rit overigens door berggebied en langs Lochs. Herkenbaar landschap. We zien nog een aantal herten vol in hun gewei.
Als je 1e klas reist bof je, want dan zit je net als Harry in gezellig ingerichte coupé’s. Wij zitten met groepjes van vier om tafeltjes. Het tjoeketjoek- geluid klinkt vertrouwd van vroegere vakanties. Maar deze trein 🚂 spuwt rook (zwart bij klimmen!) en het roet komt overal naar binnen.
Na een rit van twee uur stoppen we in Mallaich. Kleine havenplaats waarvandaan ferry’s naar oa Skye gaan. Wat café’s en winkeltjes oa met Harry Potter pafernalia. Echt van alles: het tasje van Hermelien, de tiara van Ravenklauw, de roze paraplu van Hagrid, toverstokken van alle bekenden, helaas allemaal veel te duur. Toch leuk om te zien. We eten een ijsje zittend op de kademuur en lopen even langs de boten.
Op tijd terug voor de terugreis.
Het dreigt steeds te gaan regenen - weersvoorspelling en ook zichtbaar in de lucht en wind, dus snel douchen, koken en afwassen.
Morgen een rustdag.
Geschreven door Marjoleins.travels