Ik heb aan een stuk door geslapen. Ik werd in de kreukels wakker met hele dikke oogjes. Juul lag al vanaf 4 uur wakker en ik heb het geluk dat ik het heb volgehouden tot 07.30 uur. In Nederland zou het dan 3 uur geweest zijn.
Juul had in de ochtend al gezocht naar een leuk ontbijtzaakje.
Na een lauwe / koude douche op de kamer zijn we op verkenning gegaan. Je had ons moeten zien. Heel onwennig liepen we de straat op. Schrikachtig van de scheurende tuk tuks. Ik tegen Juul: "lopen we aan de juiste kant van de weg? Kijk uit!" Juul: "kan dit zwerfhondje ons bijten? Snel Dennie naar de overkant van de weg". Ik: "ga jij voor langs die hond? Is dat een waakhond van die vila?". En zo liepen we heel zenuwachtig 2 km door de nieuwe omgeving. We werden veel aangesproken door tuk tuk chauffeurs en ze zeggen allemaal goedemorgen. Ze zijn hier heel opvallend katholiek. We zien offerplaatsen met Maria beelden en verlichte neon kruizen langs de weg hangen bij gebedsplaatsen. Negombo zelf stelt niet zoveel voor. Er staan wel hele mooie vila's. We merken wel dat we heel erg aan het vergelijken zijn met Thailand terwijl het compleet anders is. Vooral Juul doet dat veel. Ik had mezelf voorgenomen om geen verwachtingen te hebben dus ben heel relaxed en laat alles over mee heenkomen. Dat is nieuw voor mij maar het gaat heel goed eigenlijk. We moeten deze dag echt goed bijkomen want we hebben het gevoel te willen slapen. We kwamen bij een zaakje terecht met ouderwets bruin behang en waar ze hun best hadden gedaan op het dekken de tafels. Hier hebben we english breakfast besteld. We kregen een vers sapje, scrambled eggs heel veel toast, een grote kan koffie en om een indruk te krijgen van de sfeer: er stond 90ies muziek op met hits Ronald keating "if tomorrow never comes" en "La isla bonita". Grappige combi met de inrichtig. We verbazen ons over de prijzen ontbijt samen kostte 5 euro. Alles is zo goedkoop. Snel zonnebrand gekocht want we zijn zo wit. We werden zelfs aangezien voor Engelsen. We hebben een stukje over het strand gelopen. De zee is heel wild en het strand verlaten. Je merkt dat Negombo niet heel toeristisch is en er is ook niet echt iets te zien.
Na de verkenningstocht zijn we terug naar de kamer gegaan en spraken we af even te liggen maar niet te slapen (om zo te wennen aan de nieuwe tijd). Dit werd natuurlijk toch gewoon tukken maar dat hadden we echt nodig. We hebben 2 uurtjes geslapen. Toen we wakker werden begon het bij mij te kriebelen. We hadden maar 1 straat gezien en naar ons idee was er echt helemaal niks in Negombo. Ik had in de ochtend een taxi chauffeur gesproken die dagtrips aanbood. We hebben toen bij de receptie van ons hotel gevraagd of ze ons een tuktuk chauffeur konden aanraden voor een rondritje van 1,5 uur. We werden voorgesteld aan Lexmenn, een local die een straat verderop woont. Hij wilde ons een tour geven voor 12 euro en alle hoogtepunten laten zien. Hij had eigenlijk langer nodig maar wij zeiden dat hij de leukste dingen maar moest uitkiezen en dat we het niet erg vonden. We hadden namelijk al bij een restaurant gereserveerd en hadden al veel honger omdat het ontbijt het laatste was dat we op hadden. We sprongen achterin en de rit begon. Juul zat met geknepen billetjes heel erg geconcentreerd het verkeer te bestuderen. Ik probeerde het gevaar maar te negeren en naar links en rechts te kijken. We stopten bij een hindoeistische tempel en verschillende kerken. Onze gids gaf aan dat bijna iedereen hier Christelijk is. Hijzelf ook. Toen Juul zei dat hij ateist was sloeg hij een kruisje. De volgende bestemming was de vismarkt. Deze was al van ver te ruiken. Op het strand lagen tientallen doeken met vis. De vis wordt hier gedroogd om later bijvoorbeeld in curry te verwerken. Omdat wij zo laat waren was bijna alle vis al afgedekt met doeken. Het wemelde van de vogels die opzoek waren naar een lekker restje. Op de vismarkt om de hoek was de geur het sterkste. Het is allemaal zo onhygienisch. De vis ligt op de grond, op tafels en wij zijn dit totaal niet gewend. Geinteresseerd liepen wij achter Lexmenn aan en we probeerde te verbergen dat we moeite hadden met de intense visgeur. Je merkt wel dat mensen hier een stuk armer zijn. Dat heeft ons wel laten inzien hoe goed we het hebben. We hebben ook nog een Nederlandse kerk gezien die gebouwd is in 1600. De gids wilde ons steeds laten poseren voor de foto en Juul en ik staan er daardoor heel ongemakkelijk op. Soms werd het verkeer hierdoor opgehouden. We hebben ook nog een bezoekje gebracht aan een kruidentuin waar we door een overenthousiaste man die te popiejoopie Nederlands begon te praten (tenminste zijn woordenschat was groot). Hij wilde iets verkopen en we hebben toen natuurlijke muggenspray gekocht van 7 euro omdat we ons verplicht voelde na zijn adhd rondleiding. Lexmann heeft ons nog even naar een hollandse gracht (laatste foto) en een supermarkt gebracht waar we wat lekkere dingen voor de kamer hebben gescoord. Ik vroeg of hij ook wat wilde en hij koos een zakje cashewnoten waar hij heel blij mee was.
Ik ben heel blij met onze tour van vandaag. Dit heeft ons een mooi beeld gegeven van een stad waarvan we in de ochtend een veel mindere indruk hadden. Het is hier vies, niet heel toeristisch omdat er geen echte attracties zijn, arm met veel straathonden maar er zitten ook mooie stukjes bij aan zee en ons hotel is omringt door grote villa's. Soms konden groepen mannen heel erg staren maar als je lacht lachen ze terug. Er werd ook naar ons gezwaaid onderweg en we zagen hele lieve kindjes. Toch leuk om gezien te hebben. We hebben dit nog nooit eerder meegemaakt. Thailand is dan toch veel welvarender (Onee niet vergelijken).
Het avondeten was lekker maar we kozen voor medium spicy. Zo heet! Meteen een les voor de volgende.
We kijken uit naar morgen dan gaat de reis beginnen we kunnen niet wachten om meer van Sri Lanka te zien.
Geschreven door Denises.reisverhalen