Aangekomen in Siem Reap gisteravond. Het terrasje van het guesthouse waar ik verblijf is een lekkere hangplek om weer een stukje te schrijven. Gisteren niet aan toegekomen, om 23.30 kapot mijn bed in gedoken en meteen in slaap gevallen.
Gisteravond zijn we vertrokken uit Sisophon. Nadat de heren mij een nodig lesje fietsen-schoonmaken (oftewel met al die stof wordt het aanbevolen om iedere 2-3 dagen je fiets grondig schoon te maken) gingen we rond een uur of 9 op pad. Ik wist dat het een lange dag ging worden.
De zon was warm en brandend, maar het uitzicht maakte veel goed. Rijstvelden, hele tropische uitzichten, echt Cambodjaanse huisjes. Rond het middaguur kwamen we aan in Kralahn, het stadje waar ik volgens de beschrijving kon blijven slapen, echter waar aangeraden werd om door te fietsen. Tijdens de lunch snapte wij waarom.. Wederom een stad die bestaat uit een heus kruispunt met een kleine marktje waar we wat fruit konden krijgen. Na een echte cambodjaanse lunch, waar ik voor de eerste keer bloed at, gingen we weer op weg voor de tweede 50 kilometer. Die viel wat zwaarder. De wegen waren er slecht aan toe en gelukkig kon ook Leon niet zo hard meer fietsen nu.
Net voordat we aankwamen in Siem Reap ging de bagagedrager van Leon nog een aantal keer kapot. Gelukkig had ik ijzerdraad bij me dus kon die snel gefixt worden. Lun voorop, naar het guesthouse dat hij via couchsurfing had gevonden. Voor 4 dollar per nacht lig ik nu op een dorm met nog 2 mensen. Gezellig in een stapelbed. De jongens excuseerde zich nog tienmaal dat ze niet in de dorm gingen maar (voor het zelfde geld) een kamer namen.
Die avond kwamen we Ahmet tegen, een Turkse jongen die in Maleisie woont. We zijn in de stad wezen eten onder het genot van traditionele Vietnameze dans.
Geschreven door Lotjejolijt