Omdat alleen in het restaurant van de Kaibab Lodge wifi verbinding mogelijk is heb ik gisteravond mijn laptop meegenomen en daar het verslag afgemaakt met de foto's erbij. Het uploaden ging weer als een speer, zodat ik het verslag al voor het diner kon versturen.
Een hele verbetering t.o.v. het hotel in Page.
Het diner moest je vooraf betalen en dan kon je zoveel opscheppen als je wilde bij het lopend buffet. De kwaliteit was best goed. Na het eten bleven we nog lekker enige tijd in de warme zaal in een lekkere leren bank weggezakt, bezig met onze telefoon.
Toen we naar de hut gingen was het al redelijk koud. Slechts een paar graden boven nul. We zijn toen maar gelijk naar bed gegaan. Het bed was erg hoog en ik had moeite om erin te klimmen. Na een onrustige nacht waren we al weer vroeg wakker. Jeannet ging buiten een sigaretje roken en zag dat de ruiten van de auto waren bevroren. We hebben toen snel de gaskachel aangezet. Binnen no time was het warm in de hut.
Het ontbijt verliep hetzelfde als het diner. Vooruit betalen en pakken wat je wilde hebben. De keuze was voor Amerikaanse begrippen redelijk groot. Er werd zelfs een warme pancake geserveerd. Om 9 uur gingen we richting de Grand Canyon. We. konden dezelfde weg 67 vervolgen zoals we ook waren gekomen. Het wegdek was pas geasfalteerd dus dat reed perfect. De afstand was ongeveer 19 mijl. Halverwege gingen we langs ingang waar we onze pas moesten tonen. We konden zo doorrijden want er was zeer weinig verkeer.
Toen we aankwamen zijn we eerst naar het visitor center gegaan. Hier kregen we van een wat oudere ranger uitgebreide toelichting met foto's op zijn telefoon erbij, over de dingen die we konden doen. Het begon met een wandeling om de hoek langs de rand van de Canyon naar van bijna een kilometer. Het glooiende pad bracht ons naar een schitterende overlook genaamd Bright Angel Point. In de warme zon en de grote hoogte viel het toch tegen. Door de ijle lucht kom je al snel adem te kort. De veel stoppen onderweg. De uitzichten waren geweldig. Op de terugweg kwamen we uit in de Canyon Lodge waar we even op adem kwamen.
We wilden ook de Scenic Drive van ca. 37 km volgen. De ranger vertelde ons uitgebreid over alle stops en wat we onderweg op de weg konden verwachten.
Er waren een stuk of zes stops. De eerste stop Point Imperial was met 2.683 m de hoogste. Hier vandaan moesten we eerst een stuk terugrijden om bij de volgende te komen. We reden echter op advies van de ranger naar het laatste punt Cape Royal. Een hele mooie stop maar wel 2 lange voetpaden die we moesten afleggen.
We konden nu op de terugweg makkelijker de stops oprijden, omdat deze dan aan de rechterkant lagen. Deze stops waren o.a. Walhalla overlook, Roosevelt point, Vista Encatada en Point Imperial. Stuk voor stuk indrukwekkende vergezichten.
We hebben hier met picknicken mee toch wel een paar uur over gedaan. Om ca. 3 uur reden we terug naar Kaibab Lodge waar we even over 4 aankwamen.
Ik begon direct aan mijn verslag zodat ik het na het eten in de lobby kan afmaken met wifi. Uh
Geschreven door Jan.en.jeannet.op.reis