Dag 5 (Vrijdag 15 september 2023); van Page naar Kaibab Lodge, Fredonia

Verenigde Staten, Coconino County

In Page gebruikten we no het ontbijt. Om ca. 9 uur waren we gereed om te vertrekken. Het weer was prachtig met een strak blauwe hemel.

De eerste stop was naar de Navajo Bridge over de Colorado rivier. De oude brug, waar we overheen konden lopen is vervangen door een nieuwe die er naast is gebouwd. De temperatuur was inmiddels gestegen maar nog wel acceptabel. Vanaf de brug een prachtig uitzicht op de rivier. Aan de nieuwe brug werden onderhouds werkzaamheden verricht. Twee mannen lieten zich in een bak naar beneden zakken en gingen er zelfs uit.

Op de brug nog enige tijd staan praten met een echtpaar een Amerikaan en een van oorsprong Duitse vrouw. Dus ook nog een beetje Duits gesproken. Ze woonden
al ruim 50 jaar in de VS en waren ook al zolang getrouwd. De plaatsen waar wij heengaan vonden ze zelf ook geweldig. Met name Bryce Canyon en Zion.

Omdat er ook kondors bij de brug leven hebben we daar speciaal op gelet. We hebben er aantal gezien maar niet allemaal kunnen fotograferen. Een voorbij komende ranger vertelde dat er op dat moment 6 kondors in de buurt waren. Ze zijn allemaal genummerd om de populatie in de gaten te houden.

Even verder reden we naar Lee's Ferry. Een plaats waar vroeger een pont was toen de bruggen er nog niet waren. Om aan de andere kant van de Grand Canyon te komen moest je ander ruim 100 mijl omrijden. Op dit moment doet het dienst als beginplaats van rafting- en kajaktochten. Ook kunnen mensen hier hun prive boten te water laten. Onderweg zijn we no een zijweg ongeslagen die langs de rivier ging. We konden toen bij het snelstromende water komen.

De verdere rit leidde ons langs de Vermillion Cliffs. Dit zijn prachtige rotspartijen met veel grote losliggende rotsblokken. Achter een van die blokken hebben we in de schaduw wat gegeten en gedronken. Heel apart. Ook maakten we nog een stop bij een mooi uitzichtpunt. Hoe dichter we bij onze bestemming kwamen hoe groener het landschap werd. Ook de temperatuur ging omlaag omdat we steeds hoger kwamen.

Om 3 uur bereikten we de Kaibab Lodge. Het is een complex met allemaal houten cabins. Na het inchecken reden we naar de onze op no. 18. De auto konden we er naast parkeren. We schoten wel in de lach toen we naar binnen gingen. Het is een tiny house van 4 bij 4 meter. Maar het ziet er netjes en schoon uit. We blijven hier 3 nachten. Buiten kun je een speld horen vallen. Het uitzicht is een open grasveld met op de achtergrond veel coniferen.

We kunnen er wel dineren en ontbijten. De wifi is alleen in het restaurant aanwezig en niet in de cabins. Maar ja het heeft wel wat. Het Franse kamp in Bussum maar dan net iets anders.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wow wat een adembenemende mooie natuur overal! En alleen op de wereld, geen hordes toeristen. Geniet van jullie verblijf daar in je kleine huisje. Dat heeft ook wel wat . T ziet er in ieder geval mooi uit. Goeie voortzetting en wacht de mooie foto’s en verhalen weer af. Liefs xxx

Ria 2023-09-16 06:25:50

Grote uitgestrekte velden, rivieren enz. En dan een tiny house ! Heel apart ! Prachtig die Condors.

Pim Scheick 2023-09-16 11:02:19

Het leest weer als een spannend boek. Veel plezier in jullie tiny house! (Zo schattig) Zal wel lukken!

Jos&Tineke 2023-09-16 16:46:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.