Dag 17.1 (Boswandeling in Anacortes)

Verenigde Staten, Anacortes

Vandaag een rustige dag met af en toe een buitje regen. Na de lunch gingen we samen met Rob een wandeling maken in het bos, dat slechts 10 min. rijden van huis vandaan was. Het bos wordt onderhouden door vrijwilligers 'vrienden van het bos'.

De route die we namen was ongeveer 5 km. lang. In het begin waren de paden vrij breed en ook toegankelijk voor fietsers en motoren. Wel was het er vrij heuvelachtig.
Later werden de paden smaller en alleen nog toegankelijk voor voetgangers.
Het was vrij dicht begroeid want we voelden geen regen.

We passeerden ook kleine moerasachtige waterpartijen, waarin veel moerasplanten groeien o.a. met gele kelken. Dit is de zgn. Yellow Skunk Cabbage. De Nederlandstalige naam 'moeraslantaarn' is een directe vertaling van een van de Engelse namen, namelijk 'swamp lantern'. De meer gebruikelijke Amerikaanse namen 'yellow skunk cabbage' en 'western skunk cabbage' verwijzen naar de onaangename geur van de bloemen. In het Nederlands wordt de plant vaak gele aronskelk genoemd en soms ook moerasaronskelk.

Er liggen veel omgevallen bomen die zijn begroeid met veel mos.
De onder beplanting bestaat veelal uit varens. Het leverde in ieder geval weer wat mooie plaatjes op. Af en toe kwamen we een verdwaalde wandelaar of jogger tegen dus overheerste de stilte.
Het was een fijne wandeling en ook wel nodig om weer wat calorieën te verbranden.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.