Deze morgen was iedereen er heel vroeg bij. Wakker om 5.50 en al op stap om 6.15. Het was nog pikkedonker.. dus lampje op het hoofd en zo de boswegel in..ontbijt (een banaan)....de charme hiervan was dat je de mooie sterrenhemel kon zien, ik had ook veel succes bij de motjes. De dag is heel snel voorbij gegaan, regelmatig passeer ik mensen die je al gezien hebt of met wie je wat gebabbeld hebt.
'S morgens is het fris, maar met een fleece zweet ik me te pletter...overdag is het iets boven de 20 maar wel steeds een frisse bries.
In een voorstadje van Pamplona heb ik rond 9.30 in een Panaderia/Pasteleria een lekker ontbijt genomen (verse zumo de naranjo, toast met olijfolie en tomatenvlees, lekker sterke koffie (daar keek ik al heel de ochtend naar uit))
Bij de eerste apotheek nieuwe compeed gaan halen.
De hele morgen had ik het liedje van de Spaanse duif uit Hable con Ella in mijn hoofd..cucurucucu Paloma...la passion mortal..
Pamplona heeft een hele mooie omwalling, ook vele kleine leuke steegjes, maar ik liep liever verder (weg van de drukte, ook de reuk van auto uitlaten)..zo kwam ik aan de universiteit die in een immens mooi groot groen park lag..ik ging naar het hoofdgebouw om een stempel en toen zag ik dat het net de opening van het academiejaar was..alle professoren hadden hun toga aan.
Vervolgens wat fruit gekocht want morgen kom in niet veel tegen.
Deze morgen had ik al gebeld naar deze Alberque Maribel Ronkal...ik was de eerste, iets na 12, 32800 stapjes, ik schat 21.3 km. Ik kreeg een uitvoerige uitleg en de hospitaleria ging mijn voeten nog verzorgen (Ben benieuwd)
Ik heb weer het onderste bed gekregen, gezien mijn grijze haren, denk dat we nu een slaapzaal van 10 mensen hebben..boven mij een Berlijnse (Sophie) verder een Canadees, Sloveense, Italiaans koppel, Fransman...
Onderweg gezien dat ik toch wel speciaal moet zijn, mijn vitiligo benen trekken de aandacht.
Ik heb ook al gebeld voor morgen in Puenta de la Reina ( das gemakkelijk).
Medisch bulletin... schouder valt mee, ik had deze morgen 2 compeed gelegd en dat helpt wel, jammer genoeg is deze van mijn hiel al los..hier heb ik wel een open wonde..morgenvroeg een nieuwe want we moeten een venijnig bergje (alto de Perdon) over.
Nu ga ik het dorpje bekijken en wat lezen.
..
Leuke pelgrim dinner gehad met Jim uit New zealand, leuk gezelschap..hij had de 2 eerste etappes samen met een jonge neef uit Australië gedaan en was stik kapot (voltaren zalf en Ibrufen zijn daar ook gekend)..hij raadde me aan om vaseline aan mijn voeten te doen, dus nog naar de automaat van de apotheek geweest)
Geschreven door Herman.on.tour