Dag 9

Verenigde Staten, Mesa Verde

Voor het eerst deze vakantie een zelfgemaakt ontbijt. Servies is aanwezig in het huisje en dichtbij is een kleine supermarkt. Zodra wij voor
de tweede keer de broodrooster aanzetten gaat het brandalarm af. Johan krijgt druk wapperend het alarm weer stil. Met een trui aan ontbijten wij op de veranda. Hierna koffers weer in auto, uitchecken en op richting Mesa Verde in de staat Colorado. Eerst komen wij nog langs het Forrest Gump- punt ( filmlocatie ) waar natuurlijk even een kiek gemaakt moest worden, midden op de weg!!
Onderweg weer lang uitgestrekte landschappen. Ook zagen wij veel ja-knikkers, dit is schijnbaar een olierijke gebied.

Mesa Verde is het enige Nationale Park in Amerika waar het niet gaat om de natuur, maar om de geschiedenis van de vroegere bewoners.
De naam van dit gebied, Mesa Verde, betekent 'groene tafel'. In het zuiden van dit gebied liggen veel ravijnen, waar de Indianen op beschutte plekken rotswoningen hebben gebouwd.
In Mesa Verde National Park zie je de meest typische verlaten Indiaanse dorpen van het zuidwesten. En krijg je een indruk hoe deze indianenstam die hier tot de dertiende eeuw woonde. Het park staat ook op de  Werelderfgoedlijst van UNESCO.

Rond het jaar zeshonderd vestigde een groep indianen zich permanent in Mesa Verde. De groep wordt Vooroudelijke Pueblo of Anasazi genoemd. Naarmate het indianenvolk groeide, ging men dichter bij elkaar wonen. Hierdoor ontwikkelden de Pueblo een soort stad van huizen onder overhangende rotsen. In het begin stonden alle huizen in een rij, later werden ze in de hoogte uitgebreid. Zo ontstonden appartementen van soms wel vijf verdiepingen hoog.
Omstreeks het einde van de 13e eeuw lieten de Pueblo hun nederzettingen om nog onopgehelderde redenen in de steek, waarbij ze veel van hun persoonlijke bezittingen achterlieten. De rotsnederzettingen en de andere vroege sporen van menselijke bewoning in dit gebied, behoren tot meest omvangrijke en best bewaarde archeologische vondsten in heel Amerika. Sommige van de oude nederzettingen mogen - onder begeleiding van een Park Ranger - worden bezocht.

Via de Parkweg rij je met je eigen vervoermiddel het park door. Vanuit het bezoekerscentrum duurt het 45 minuten voor je bij de eerste bezichtiging bent. Het park is dus groot. Er zijn ongeveer 5 grote nederzettingen en 12 plaatsen met oude huizen en uitzichtpunten. Bij de grote nederzettingen staan enthousiaste Rangers die vertellen en jouw vragen beantwoorden. Wij staan perplex hoe die indianen vroeger zonder enige moderne middelen vroeger zulke bouwwerken hebben kunnen fabriceren.

Wij overnachting in een lodge op het park. Gelukkig is er ook een restaurant bij, want verder is er in gehele omgeving niets te vinden. Wij hadden er geen grote verwachtingen van in het land van de fastfood, maar dit was van het niveau de Viersprong, Bij 5!!! En de prijs was er ook wel naar.....wel lekker, eens wat anders dan hamburgers en kipwraps etc.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.