Door de regen en onweersbui gisterenavond is de beoogde tour " the Lower Antelope Canyon " gecanceld. Deze Canyon is 407 m diep
In augustus 1997 zijn hier 11 mensen verdronken, toen als gevolg van een onverwachte onweersbui een vloedgolf van 15 meter hoogte door de canyon spoelde. De canyon is daarna geruime tijd voor het publiek gesloten geweest, er zijn diverse veiligheidsmaatregelen getroffen.
De canyon is dan ook gesloten zodra er onweer of regen word verwacht. Ook in de hogergelegen Canyons houden ze rekening met het weer. De naam Antelope komt van de vele pronghorns ( soort antilopen ) die vroeger in de canyon leefden.
Dus gaan wij op zoek naar een alternatief, want voor deze Canyons zijn wij naar Page gekomen. Er zijn nog een aantal hoger gelegen canyons, die je enkel met een gids bezoeken mag. Het is wel erg kort dag, maar wij hebben geluk dat er bij een tour afzeggingen zijn geweest. Nu is dit wel een combi-tour de " Horseshoe Bend Slot Canyon" en de " Horseshoe Bend. Wij hebben het laatste gisteren zelfstandig bezocht, maar laten deze kans niet gaan. De meeste tours zijn volgeboekt en zo'n Canyon willen wij zien.
Maar de betaling is een probleem. Niet doordat er geen saldo is, maar alle creditcards zijn geblokkeerd!!!! En betalen in USA is alles met creditcard of cash.....hebben wij weer!!!! Nu hebben wij hiervoor geprobeerd online deze tour te boeken met alle creditcards doordat het moeilijk ging. En door dit geprobeer zitten wij nu in de ( ...piep)!!!! Gelukkig hebben wij in NL contanten gehaald en betalen op deze manier. Na de tour meteen het noodnummer van de bank maar bellen.
Met een open jeep, bestuurd door onze Navajo- gids met cowboyhoed gaan wij vergezelt door 12 vakantievierende Amerikanen offroad. De totale rit is een hele hele belevenis en de bruin / rode modderspetters vliegen om onze oren.
De canyon waar Navajo-zandsteen op een bijzondere manier door de wind en water is afgesleten, geeft een spectaculaire gewaarwording.
Onze 74 jarige Navajo gids Thom verteld veel ( soms te veel ) over het heden en verleden van de Indiaanse cultuur. Tegenwoordig leven er nog ruim 300.000 Navajo, ook wel Dineh genoemd, in de reservaten die ze toegewezen kregen van de overheid. De Navajo-indianen kennen een veelbewogen geschiedenis en rijke cultuur, die tot de dag vandaag met trots uitgedragen wordt. Wij krijgen "gelukkig " aan het einde van de rit een mobiele Flash Flood Warning ( waarschuwing mogelijke vloedgolf ) De lucht wordt inderdaad dreigend en er vallen wat spetters. De gids vertelde zodra er 4 tot 8 km verderop een flinke bui valt, dat het water ( modderstromen) dan naar alle Canyons stroomt.
Na deze 3 uur durende toer eerst snel naar de hotelkamer om de bank te bellen. Na een wachttijd van ruim een half uur hebben wij contact en kunnen wij gelukkig de creditcards weer gebruiken ( hier hadden wij toch wel even de zenuwen over )
Van opluchting halen wij eerst een milkshake met een te rode kers bij Sonic. En rijden daarna naar Lake Powell, het op één na grootste stuwmeer van de VS. Hier bezoeken wij wat uitzichtpunten om vervolgens naar het hotel te rijden en het rode stof van ons lijf te spoelen en ons klaar te maken voor de avond......
Geschreven door FamdBopreis