Een laatste beetje vakantie...

Spanje, Herrera

En dan is het einde van dit avontuur weer in zicht.

Vrijdag is het nog goed weer en kunnen we nog buiten werken. Ellen schildert het muurtje achter de rozenstruik en Paula vervolgt haar tuinwerk. Het wordt allemaal steeds mooier. Het is een wat nat weekend, maar we vermaken ons prima met boodschappen in Puente genil en klusjes binnen. Zo werken we aan de terrasstoeltjes, en dat is nog best lastig, want de acrylverf pakt erg slecht op de kalkverf van de stoeltjes..🤨. Maandag hebben we het rijk alleen als Hilary op bezoek gaat bij vrienden van haar. We kunnen weer buiten werken en ‘s middags genieten bij het zwembad. Dinsdag en woensdag vliegen ook voorbij, en donderdag vertrekken we aan het begin van de middag, nadat we het huis netjes hebben achtergelaten. Van Hilary hoefde dat niet, maar wij vinden het wel zo netjes.
We gaan oostwaarts, richting Salamanca, en belanden in een fijn hotel in Plasencia, waar we eindelijk weer Nederlandse tv kunnen kijken op de laptop. De wifi bij Hilary was zo beroerd dat Ellen regelmatig de laptop bij de wifiversterker moest zetten om weer een goed signaal te krijgen voor Netflix, dat lukte dan nog net weer wel.
En dan belanden we in Bilbao, waar Ellen zo graag een bezoek wil brengen. De weersvooruitzichten waren niet geweldig toen we die van tevoren bekeken, maar wat blijkt: we hebben geweldig weer hier! We huren een studio in een aangrenzend plaatsje, zodat we van daar uit lekker de stad kunnen verkennen. Wat een geweldige stad is Bilbao! Prachtige gebouwen door de hele stad, gemixt met moderne architectuur , dat toch één geheel is. We maken op zaterdag een fietstoer langs allerlei bezienswaardigheden, en natuurlijk bezoeken we het Guggenheim museum, dat alleen al qua architectuur schitterend is. Er zijn verschillende exposities, waarvan de vaste collectie ons het meeste aanspreekt. De audiotour die we downloaden brengt wat verwarring door de samenstelling van het programma. Die laten we dus na verloop van tijd maar zwijgen, ook omdat de uitleg naar onze smaak wat té uitgebreid is. We kunnen het voorgenomen programma van die dag niet helemaal afmaken, omdat we tijdens een drankje in gesprek raken met een paar Nederlanders. Volgens hen is de stadsbibliotheek óók een must om te bezoeken. Dat plakken we maandag dan nog wel aan het 'afwerklijstje'. Maar eerst fietsen we zondag naar de kust, met weer andere mooïgheden, en we hebben wel weer zin om even aan het strand te zitten. Helaas moeten we het doen met een bewolkte dag in plaats van het beloofde mooie zonnige weer.. Maar uiteindelijk is het ons toch nog gegund om een terrasje te pakken mét zon, in het schilderachtige Puerto Viejo. Op onze laatste dag in Spanje bezoeken we dan de bibliotheek die inderdaad het aanschouwen waard is, en de Mercado de la Ribera die volgens de toeristeninformatie met zijn 10.000 vierkante meter aan oppervlakte en drie verdiepingen de grootste markthal van Spanje is, en volgens het Guinness Book of Records zelfs de grootste overdekte markthal van Europa. "Een echte must-see als je in Bilbao bent!", maar dan moet je wel op het juiste tijdstip daar zijn, en Google geeft helaas niet altijd de goede informatie... we kunnen er wel in, maar vrijwel alle kramen zijn dicht ☹️. Gelukkig maken de gekleurde huizen in de wijk Iralabarra de dag weer goed en kunnen we tevreden weer terugfietsen naar onze piepkleine studio.

En dan vertrekken we dinsdag dus weer richting de Lenteborrel bij Francine, met naar verwachting twee overnachtingen in Frankrijk, en één in Vught. En vanaf vrijdag pakken we ons leven in Haarlem weer een tijdje op.

We kijken terug op twee héérlijke maanden!
Dank voor jullie belangstelling en tot ziens in NL...
Paula en Ellen
🫶


Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

De Hilary klus tot tevredenheid van allen geklaard. Daarna een mooie afsluiting van steden en mensen. Tip dichtbij: bibliotheek Koperwiek in Capelle ad IJssel is ook heel goed (ingedeeld). Een plezierige reis terug.

Marjan 2024-03-19 14:24:58

Was heel leuk om jullie belevenissen te lezen en de foto’s te zien! En straks weer op huis aan. Ook fijn!

Syll 2024-03-19 16:17:31

Te gek dat jullie Hillary weer zo geweldig hebben kunnen helpen. Leuk om de vertrouwde plekjes weer te zien en dan zo lekker opgefrist... Goeie reis terug!

J&AL 2024-03-19 17:19:18

Weer een mooi verslag Ellen! Ik wens jullie een goede thuisreis en dank voor de jeuke verhalen en de foto’s! Liesbeth

Liesbeth 2024-03-19 17:58:56

Heel fijn te lezen dat jullie zulke heerlijke dagen hebben beleefd bij Hillary. Prettige voortzetting van de thuisreis! Groetjes Renate.

Renate 2024-03-19 17:59:52

Jammer voor jullie dat het voorbij is? Het zal wel omgevlogen zijn!! De foto’s zijn weer prachtig, wij hebben er van genoten!

de witte Paula 2024-03-19 18:20:58

Leuk om jullie te volgen al die weken. En geweldige foto's. Goede reis terug. Groetjes Matty

mattys.reisdagboek 2024-03-19 19:22:05

Lieve meiden, Ik heb genoten van de beeldende verslagen en de prachtige foto's! Jammer, ook voor mij als lezer, dat het bijna weer voorbij is.... Maar ook een fijn idee dat jullie weer wat dichterbij zijn! Heel veel dank dat jullie dit met ons gedeeld hebben via deze verslagen! Fijne laatste dagen! liefs, Inger

Inger 2024-03-19 20:45:25

Genoten en een veilige thuisreis en blijf genieten

Mieke tep 2024-03-19 22:44:33

Het is nu woensdag, bijna begin van de lente en het is hier heerlijk weer. Eerst een vest uit en dan mijn jas want in de stad was het echt warm. Leuk jullie laatste verslag en ik zie jullie ongetwijfeld bij Francine op de lenteborrel. Ik wens jullie een veilige voorspoedige terugreis na een heerlijke actieve reis naar Spanje. Kus van Els

els van der vaart 2024-03-20 23:21:36
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.