Vanmorgen begon al geweldig, deze camping heeft een zwembad en van 8:30-9:30 is dat gereserveerd voor baantjestrekkers. Deze dame deed haar zwempakje aan en plonsde nog voor de zonsopgang (die is hier namelijk pas om 9:00… dat heb je he, in een dal) in het grijze-golf bad. Gezellig met wat andere senioren de spiertjes losgemaakt. Dat in voorbereiding tot de wandeling van de dag. Want wandelen wilden we, en dat zouden we, het weer was er geschikt voor dus alle bezwaren konden ongeldig worden verklaard.
Nog wel even een stevig ontbijtje vooraf. Met (zie foto) Jolly Jam. Die heb ik zelf gemaakt (jaja - aus Holland mitgenommen) en die is waanzinnig lekker. Voordat we de nieuwe schoenen aantrokken nog even 2 kopjes koffie en dan was het op naar … de wc. Want van 2 kopjes koffie moet ik dus veel en vaak plassen.
Fyke was wonderdog vandaag, ze heeft geweldig meegelopen. Een prachtige wandeling rondom Clervaux, met flink wat smalle paadjes en behoorlijk wat steile stukken erin. De wandeling was een mooie afwisseling van open velden en bos. Fyke liep los en in het bos ging dat dus mis. Ze dook het woud in en kwam niet terug ‘omdat wij dat wilden’, die komt alleen terug als zij zelf genoeg heeft gerend en gejaagd. Blij dat ze al 6 is en behoorlijk lui gehouden wordt thuis, dat betekent dat ze niet in staat zou zijn om een hert in zn kont te bijten. Of een haas aan zijn oren. Wel muizen, die leven in de berm en die vangt ze wel. Als erfhond toch een beetje haar taak nietwaar?
Eenmaal over de helft vonden we het allebei een behoorlijk pittige wandeling. Er zat weer een colletje van de zoveelste categorie in. Bolletjestrui is voor mij vandaag, want ik liep voorop en Sjaak bekende dat hij mij maar met moeite bij kon houden.
We waren in dik 2,5 uur weer bij de camper en daar hebben we ons snel even opgefrist. Ik wilde namelijk heel graag naar de fototentoonstelling ‘The Family of Man’, die hier om 16:00 een persoonlijke gids bij had. Een geweldige tentoonstelling hier in het kasteel.
De tentoonstelling verhaalt het leven zoals het gaat: in fases. En het maakt niet uit van welke windstreek je vandaan komt, we beleven in ons leven allemaal in essentie hetzelfde. Niet ieder volk viert op dezelfde manier feest, maar het feestgevoel is eender. Trouwen, kinderen krijgen, geliefden verliezen, nouja. Ik mocht met de iPhone foto’s maken, ik heb er een paar hierbij gezet.
Daarna hebben we bij de tapas bar nog een bordje serranoham en een glas wijn/biertje gedronken en zijn om half zeven bij de camper aangekomen. Fyke moe, wij moe… glaasje wijn erin… pastaatje gekookt… Sjaak wast af, ik schrijf mijn blog en na een heerlijke nespresso ga ik te bedde. Want mijn lijf is heel moe en… morgenochtend weer vroeg op want het plan is dat ik weer om 8:30 ga poedelen. Grijze golfbad. Hahaha
Geschreven door Sjaak-en-karool.keep.U.posted