Reisdag 2: Newcastle - Hexham - Grasmere

Verenigd Koninkrijk, Newcastle upon Tyne

De eerste dag in ons geliefde Engeland was afwisselend en fijn. Vanaf de boot eerst naar het historische marktplaatsje Hexam. Pittoreske straatjes met een fijne sfeer. Een abdij lonkte ons om binnen. Nergens anders krijgen wij in Engeland dat historische oergevoel (ancient in Engels). Houten balken van eeuwenoude bomen, mos op oude muren, ingesleten traptreden na eeuwenlang gebruik. Het maakt dat je je verbonden voelt met plek en tijd.

Bij de Tesco hebben een meal-deal gescoord en op naar de volgende historische plek voor een picknick bij Hadrians Wall. Deze Romeinse muur loopt van kust naar kust en was de noord-grens van het Romeinse rijk. Kilometers muur zijn bewaard gebleven. Er loopt een beroemd pad langs de muur. Maar die is voor een andere keer, want we hebben andere doelen dit keer.

Na deze leuke stop doorgereden naar The Lake District en ons hotel. De tweede keer binnen een jaar. Het voelt vertrouwd. The Daffodil Hotel and Spa; wat een plaatje aan het meer! We hebben een hele fijne kamer, heel groot met een heel, heel, heel groot bed.

In het dorp dé lokale specialiteit gehaald. Grasmere Gingerbread is zo beroemd dat er de hele dag rijen voor de winkel staan. En dat terwijl het niet echt een Instagram-waardig product is. We zijn dus heel benieuwd!

Dan is er nog tijd voor de eerste Wainwright van deze trip. Vorige zomer de eerste 11 gedaan. Silver How is een kleine berg vlakbij het dorp waar we verblijven 'Grasmere'. De klim naar 394 meter hoogte beloont met een fantastisch 360 graden uitzicht. Voor zonsondergang zijn we terug voor de eerste pub van het jaar. Uiteraard fish & chips en een pint.

Wat een heerlijke eerste dag. Wel intens, want het voelde als meerdere dagen in een.

PS De prullenbakken op de foto vonden we verrassend romantisch en intiem. Vandaar de foto. Benieuwd of jullie het ook zien.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Fantastische natuur, wauw!

Monique 2025-04-28 22:56:31

Mijn eerste gedachte bij de vuilnisbakken: wat leuk, een romantisch setje 😅. Prachtige foto's weer!

Bliekies.op.reis 2025-04-28 23:00:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.