Na 15 jaar terug in Jičín. Een historisch plaatsje met een mooie toren en een sfeervol plein. Het valt op dat alles er in deze streek mooier en netter uitziet dan 15 jaar geleden. Zo ook in Jičín. We doen een rondje markt en daarna koffie bij een hip tentje onder de toren. Vervolgens beklimmen we de toren voor een prachtig uitzicht over het stadje. Leuk detail: de kassa zit helemaal bovenin en kom je pas tegen als je dus al boven bent. :-) Maar zoals alles hier is het allemaal goedkoop (zo'n 30 kronen = 1,30 euro p.p.), dus dat is geen probleem. Om het af te maken was het ook nog marktdag (= Nicky blij).
Uiteraard doen we nog even boodschappen, want we zitten immers zonder koelkast de rest van de vakantie. Voordeel van Tsjechische campings is dat er vrijwel altijd een compleet ingerichte gezamenlijke keuken is, voorzien van kooktoestellen en koelkasten die iedereen mag gebruiken. We doen dus boodschappen voor meerdere dagen en leggen onze spullen in de koelkast van de camping.
Na een middagje zwemmen en volleyballen, speelt in de avond de lokaal bekende band Pohoda (de meest gestreamde band van Špôtîfý) op de camping. Het wordt een gezellig avond met een leuk stel uit Friesland. We eten varken van het spit en drinken goedkoop bier, cocktails en wodka! ;-)
Geschreven door Familie-bilder-on-the-go