Reisdag 7: Kněžnice

Tsjechië, Kněžnice

Prachovské skály

De Tsjechische naam voor het Boheems Paradijs is Ceský Ráj. Prachovské Skály is een deel van dit paradijs en die naam is niet overdreven. Het is er zo mooi. Het is één van de bekendste gebieden en de oudste natuurreservaten in Tsjechië. Het gebied werd in 1933 al verklaard tot natuurreservaat. Door jarenlange erosie is hier een fantastisch, grillig landschap ontstaan met verschillende rotssteden. Het ligt tussen het Reuzengebergte en Praag. Het is een sprookjesachtige mooi gebied, waar je prachtig kan wandelen. Wie is de Mol is er twee jaar geleden geweest en wij 15 jaar geleden. We vonden het leuk om de rotstoppen te vinden waar de deelnemers toen op stonden voor het spel. 15 jaar geleden was David 3 en Lente 6 en konden we niet zo ver lopen. We hebben gisteren de langste route gekozen, qua afstand hemelsbreed niet indrukwekkend, maar aangezien je op en neer loopt, klimt en glijdt over mooie uitgesleten rotsen, die als trappen dienen, is het op de grond twee keer zover. We hebben zóveel foto's gemaakt! Maar ook de tijd genomen om niet alles alleen door een lens te zien ;-). Bovenop de toppen ligt een sprookjesachtige wereld aan je voeten en beneden voel je je klein en nederig. En geniet je van de schaduw. Het is niet lieflijk, het is stoer en robuust.

Op de camping terug lekker zwemmen, pingpongen en spelletje Carcassonne gespeeld. Later op de avond genoten van een bbq en Lente en David hebben tot laat gevolleybald met campingvrienden. Lente en David slapen op eigen verzoek nog steeds bij elkaar in de tent. Ze hebben het gezellig en hebben veel lol. Het geeft een rijk gevoel ze te horen lachen, plagen en praten. Lente die openlijk aangeeft dat ze David heeft gemist de afgelopen maanden, hij heeft het druk met werk, vrienden en met Elja. En zo hoort het ook ;-) Ik hoop dat ze in de toekomst elkaar altijd zo zullen kunnen vinden.

We zijn nu een week van huis. Door alles wat we hebben gezien en beleefd voelt het veel langer. En ik weet nu al dat we als we terugkijken we het te kort vonden.




Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.