Vanmorgen afscheid genomen van Piacenza. Een echte Italiaanse stad, die nog niet verpest is door massatoerisme. Als toerist zie je vaak alleen de mooie stadscentra, maar er is ook een ander Italië. Dat is het Italië van krappe gehorige appartementen in grote woonblokken. Ze noemen het palazzo’s, maar paleisjes zijn het niet. In Piacenza is het allemaal heel goed zichtbaar. Napels is een ander voorbeeld.
Lucca, waar we vandaag zijn aangekomen, is een ander verhaal. Hier brengen toeristen geld in het laatje. Mooie wegen en parken en goed onderhouden gazons. Kregen we gisteren bij de toeristeninformatie alle aandacht, hier werd een standaard riedel afgedraaid toen we om informatie vroegen.
Tja, alles heeft zijn keerzijde.
De reis was mooi. Na een tussenstop in Castell’Arquato, een mooi stadje niet ver van Piacenza, reden we langs de besneeuwde toppen van de Apennijnen richting Lucca. Het appartement is prachtig met ook nog eens een goede parkeerplaats voor de auto. Kortom, alles is piekfijn voor elkaar. Morgen Lucca.
Geschreven door Bert.en.marijke.fietsen