dagje Regensburg

Duitsland, Regensburg

Het weekend is weer zo goed als voorbij. Ik zal wel een zeikerd zijn, maar weekenden tijdens je fietsvakantie zijn horror, zeker in Duitsland. Je voelt het op de donderdag al een beetje aankomen. Net iets meer lawaai, drukte op de weg, de opbouw van grote feesttenten etc. Dat zet zich voort op de vrijdag. Dan zie je al veel mensen op straat en er wordt al behoorlijk gedronken. Het hoogtepunt is uiteraard de zaterdagavond. Grote groepen zuipend en schreeuwend volk op straat en overal gigantisch druk.Het beste kun je in een hotel zitten, dan heb je de minste last, maar op campings is het bijna altijd bal.
Er is altijd wel een groep die lawaai maakt tot 2.00 in de nacht, terwijl jij wil slapen. Soms zit er ook iemand te jengelen op een gitaar. Zou zo iemand denken, dat anderen op zijn muziek zit te wachten, of heeft hij schijt aan heel de wereld? Ik denk het laatste. Altijd sta je weer voor de keus: zeg ik er wat van, of laat ik het gebeuren. Zeg je niets, dan heb je stress van het lawaai, zeg je wel wat dan heb je stress van het feit dat je de confrontatie bent aangegaan met vaak een negatief resultaat. Niets zeggen levert de minste stress op, dat heb ik uitgeprobeerd. Oordoppen doen vaak wonderen.
Op de zondag dooft de” pret” langzaam uit en op maandag is alles normaal. Echter, de opbouw begint op donderdag alweer. Ik heb het idee, dat het na de corona veel erger is geworden.
Deze beschouwing moest ik even kwijt.
Het was een prachtige dag. We hebben bet historisch museum van de stad Regensburg bezocht. Dat was zeer de moeite waard. Voordat we het wisten was het half 1. Na de lunch naar de camping. Ik heb toch nog even gevraagd hoe het nu kwam dat die camping vol was gisteren. Duitsers schijnen er in de weekenden met groepen van 10-15 man fietsend op uit te trekken. Met een paar van die groepen is je camping vol. Het blijft een speciaal volk. Daarna hebben we nog een oude raderstoomboot bezocht, wat ook zeer de moeite waard was. Nog even in de dom gekeken en de dag was voorbij.
Vanavond fantastisch Italiaans gegeten op een gezellig pleintje. Het vakantiegevoel was daar. Morgen 72 km naar Cham.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Ik volg met veel interesse jullie avonturen. In mijn optiek zou je een column in de krant moeten krijgen. Je slaat weer de spijker op z’n kop met onze overspannen wereld.

Lianne 2024-07-29 06:38:10

Genoten van je mooie verhaal, vooral over de nachtrust. Gelukkig heb je oordoppen.

ineke 2024-07-30 10:18:06

Die frustraties Bert…🫣leeftijd? 😉

Ans 2024-07-30 21:56:18

Nee niet de leeftijd, ik heb altijd al een hekel aan weekenden op vakantie. Ik hoor dat bandje tijdens onze eerste interrailvakantie in 1976 in Florence nog spelen.

bert.en.marijke.fietsen 2024-07-31 06:23:44

Wanneer je het bandje van 1976 nog hoort… dat is dan wel lang nagenieten😂 Ben je nog nooit naar een concert geweest?

Ans 2024-07-31 23:19:28
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.