Musica

Italië, Valli del Pasubio

Deze week dan toch beslist om naar Verona te gaan om het grootse "2024 Arena di Verona Italian Opera Festival" bij te wonen, nadat Alain de moto afzet om nieuwe banden op te leggen. Hoewel dit ingepland staat en slechts anderhalf uur duurt laten we deze hier tot maandag, zo kunnen we net iets langer genieten van Verona. Voor wie niet kan wachten is hieronder alvast de link van de volledige uitzending van het festival, wereldwijd uitgezonden.

https://youtu.be/I0VXIbiVhRY?si=qhCOxFbTrTF6siNl

We rijden op wegen die we tot nu toe niet gezien hadden, zo prachtig, hier kan je echt nooit genoeg van krijgen. De temperatuur valt ook mee. In de auto welteverstaan, buiten is het 30 graden. Als we dan toch kiezen voor een terrasje, met zicht op de haarspeldbocht, komt er een mist opzetten die even voor verfrissing zorgt. "Wat als..." wij samen een koffiezaakje zouden hebben, Hilde zou taarten bakken, Alain zou zijn koffiekopjesverzameling kunnen uitbreiden en in de verkoop zetten, beetje praten met de gasten... Maar euh, geen paniek hoor, daarvoor is het te laat (lees: "daar zijn we te oud voor.), we mijmeren wat. Ondertussen, na wat switchen tussen Google Maps en de ingebouwde GPS van de auto begint Hilde wat onrustig te worden als we wel op tijd toekomen aan ons appartement voor één nacht in Verona. Lijkt ons veiliger dan na middernacht nog de baan op te moeten en zo kunnen we morgen nog wat rondhangen in de mooie stad. Het contact met de verhuurder blijkt niet van een leien dakje te lopen. Als ze even de documenten wil doorsturen naar een ander telefoonnummer, via WhatsApp, voor de derde keer dus. Uiteindelijk komen ze er wel uit en krijgen we de code van de ingang en van het kastje met de sleutel op het eerste verdiep. En hoewel wij "Gratis parkeren bij het appartement!" anders interpreteren dan de locals mogen wij op zoek naar een gratis parking op straat. Notabene als er in Verona 20000 man verwacht wordt op het concert vanavond. VeronaHumor.
We rijden dus rond na het lossen van de auto. Stress. Geen plaats. Wij niet blij, al is dat van korte duur als we een gaatje vinden op honderd meter afstand. Gratis en onbeperkt, 't is niet gelogen🤪✌️. Een half uur stappen naar de Arena. Moet lukken. Bij 30°C. Puffen, zweten en blazen. Even stoppen aan de bushalte voor Hilde om haar voeten te voorzien van de nodige plakkers die nu eenmaal bij slippers horen. Een pedicure die best wel weet wat ze doet. (Want ze wil Adidas Gazelle sneakers.) Hilde heeft ondertussen al haar mouwen opgestroopt maar heeft verhitte voeten, waar is die schoenwinkel? Ja hoor, dat was niet moeilijk te raden, die Adidaswinkel wisten we natuurlijk al zijn en Hilde stapt tevreden naar buiten. Blijkbaar wilde ze al lang die "Adidas Gazelle" sneakers. Tijd voor een cappuccino en daarna naar gate 7 van de Arena om onze digitale tickets om te zetten in papier. Slim gezien, die vereenvoudiging van bij ons kennen ze hier ook.
Na een beetje file en wat uitleg krijgen we om 18u30 de inbegrepen "Tour" door een gids. We leren dat in de twaalfde eeuw de drie verdiepingen hoge buitenmuur van de Arena, op één muur na, volledig verwoest werd door een aardbeving en dat het huidige bouwwerk nog steeds het originele is sinds 30 na Christus. We wandelen verder door de overvolle straten naar een beroemd huis waar we het ware en het onware verhaal te horen krijgen over de vete tussen twee families waar de oorsprong ligt van Shakespeare´s Romeo en Julia. Het beroemde, verzonnen!, balkon werd in allerijl aangebouwd aan Casa di Jiulietta waar van de bevallige dame in 1972 in de binnentuin ook een bronzen borstbeeld werd neergepoot. Volgens de legende zou het wrijven over de rechterborst van Julia tot geluk in de liefde leiden. Alain ziet de meterslange file niet zitten en beproeft dan maar zijn geluk aan het balkon van Hilde. Wat verder komen we op een markt waar aan ruilhandel werd gedaan en in een gebouw rond 280 voor Christus ook de eerste Romeinse munt werd geslagen.
De gids zorgt ervoor dat de tour ingekort wordt waardoor wij tijd hebben om nog te eten, wat we doen in "Poke Verona", verrassend lekker zo'n pokkeding. Nu op 't gemak naar de Arena di Verona om aan te schuiven aan de eerste controlepost van Gate 7, gevolgd door de tweede post inclusief metaaldetector. Ze zijn er hier niet zo gerust in blijkbaar. Eerder kwamen we al een politica tegen met zes! bodyguards, duidelijk te herkennen met hun spirelli in hun oor. Ook legervoertuigen en full gear soldaten bewaken een gebouw. Hier maken politici zich overduidelijk heel populair. Alain geeft met overduidelijke tegenzin zijn hard plastic waterfles af. Het moordwapen moet in een vierkante meter bak waar we ons kleinood achteraf kunnen terugvinden. Elke bezoeker triggert het alarm van de metaaldetector en ook wij mogen gewoon verder stappen naar de ingang voor een laatste controle van ons ticket. De voorstelling begint om 20u30 maar zoals gevraagd zijn we er een uur voordien. We zitten helemaal in de nok en hebben het voordeel van het zicht op de hele Arena, wel het nadeel van de ventilatoren van de belichting achter ons. Onze Ierse rechterburen geven Hilde spontaan een kussentje om zachter te zitten dan op de stenen vloer, de Engelse linkerburen slaan graag een praatje. De gehele vertoning is overweldigend. Voor wie van klassieke muziek houdt is dit een unieke belevenis, wij genieten ten volle. Alain houdt heel erg van dramatische opera(koren) en wordt in de watten gelegd. Zijn tien jaar muziek(avond)school roept herinneringen op. Alweer is moeilijk om de grootsheid van deze belevenis te omschrijven. Ik herhaal: overweldigend. Na vier uur, inclusief 20 minuten pauze voor een flesje water en een pintje in een beker, verlaten we de Arena en maken nog een rondje door de binnenstad, ingepalmd door de vele muziekliefhebbers. Ongezien, overvolle terrassen bij 28°C na middernacht. Ook wij maken gebruik van de late shift en bestellen nog een thee en zo´n grote vaas met bier. De weg terug doen we, dankzij de ingebouwde GPS in Alain zijn uurwerk, niet in rechte lijn. In plaats van 30 minuten doen we er 1u45 over. Gelukkig heeft ons appartement airco en kunnen we slapen om 😱 4u. Wat een dag alweer... 🏟.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Ik kan me voorstellen dat dit indrukwekkend was, ik was er graag bij geweest

Veerle 2024-06-17 09:55:50
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.