Rust(ige roest)dag.

Frankrijk, Chamonix-Mont-Blanc

Vandaag staan we op onder een staalblauwe hemel. Hilde mediteert, je kan haar in de verte zien op de foto in fluo.
Na een laat ontbijt leest Hilde "Dokter aan het stuur." van Egmont Ruelens. Een dokter die voor zijn thesis undercover bij De Lijn gaat werken om te ervaren waarom zoveel chauffeurs klagen, zowel lichamelijk als geestelijk. En zeggen dat Alain dit 29 jaar heeft volgehouden. Niet te verwonderen dat hij nu in loopbaanonderbreking is... al zet Amber Alain aan het werk om op Pindat de tijdslijn op orde te zetten, zodat alles een beetje chronologisch te lezen is en een propere tijdlijn oplevert. Merci Amber...😊. De boodschap is overgekomen: "Rust roest".
Tegen 16u krijgen wij hier een vlaag, de eerste in ons verlof. Gelukkig hangt de was aan de wasdraad onder de luifel. Onze 16m² luifel voert netjes het water af. Door telkens tussen de palen de luifel naar beneden te trekken met een scheerlijn golft de stof zodanig dat er geen waterzak kan ontstaan. Hilde rept zich om de was naar binnen te halen maar de luifel is waterdicht. Geen paniek. Het is best gezellig tijdens zo´n onweer, zalig zelfs! Even de ligstoelen een halve meter naar het midden opschuiven en genieten van de bui, al daalt de temperatuur een graad of zeven naar 18. Het weer in de bergen is zo onvoorspelbaar, ook de buienradar kan niet goed volgen. Wij trekken er ons niets van aan, als je het weerbericht zou moet geloven dan moet je hier veertien dagen niet zijn, terwijl wij moeten opletten om niet te verbranden.
Elk op ons beurt gaan we douchen. Dat kan wel eens deugd doen in plaats van ons te wassen aan de lavabo.
Na ons avondmaal gaan wij er nog eens op uit... naar de bar om een ijsje. Of het ook een witte Magnum mag zijn? Ja hoor, dat mag. We hadden liever chocolade maar we zijn soepel. Even de prijs zoeken, zegt de dame aan de kassa. Alain zegt: "deux euros". "Quatre euros.", zegt de kassadame. "Bam, er boenk op!", denkt Alain. Waarop de dame sans gêne zegt: "Deux fois, ça fait huit euros." 😵‍💫😵😱 Als het smaakt, vraagt ze later nog, waarop wij elkaar aankijken en luidop gniffelen: "Oui, Oui, ´t mag wel voor die prijs...🤣🤣🤣🤣".
🍦🍦🍦🎼Die zien we nooit meer...🎼 te-rug.🍦🍦🍦

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Dag Alain en Hilde, We genieten mee met jullie verhalen! Geniet maar van jullie stressloze momenten in de mooie natuur! Lieve groetjes van jullie buren. Een high five van Louis en Thomas Een knuffel van Yun En ook van mij hè :)

Sarah, Yun, Louis en Thomas 2023-06-02 23:35:55

Netjes hoor zo op de tijdslijn Alain 😉. Kan me voorstellen dat het ook wel eens cosy is om lekker dicht te moeten kruipen voor het onweer! En hopelijk heeft de magnum extra gesmaakt! 🙈

Amber 2023-06-03 01:05:36

Ooo... lieve buurtjes, zalig berichtje van jullie. Wij genieten van de rust en de vrede, de natuur in zijn/haar/x volle glorie. Onze trouwe volgelingen krijgen vele groetjes en knuffels terug! Yun kan weer veel voorlezen! XXXX

WieLuuS 2023-06-03 11:57:48

Ooo... lieve buurtjes, zalig berichtje van jullie. Wij genieten van de rust en de vrede, de natuur in zijn/haar/x volle glorie. Onze trouwe volgelingen krijgen vele groetjes en knuffels terug! Yun kan weer veel voorlezen! XXXX

WieLuuS 2023-06-03 11:57:48

Hoi Amber... we zullen nog drie dagen van onze Magnum genieten... zo zwaar ligt ie op de maag 🤣🤣🤣🤣.

WieLuuS 2023-06-03 12:00:21
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.