Met de auto weg uit Panama City

Panama, Playa Santa Clara

Na twee nachten extra te zijn gebleven bij Suzy was dinsdag dan eindelijk de dag dat we haar gingen verlaten. Rustig aan gedaan, klein ontbijtje, nog wat kletsen met haar (zij vooral ratelen...) en toen mijn favoriete bezigheid (NOT!): tas inpakken. Om ongeveer 11 uur bij de Dollar Car Rental place in onze straat gekomen. Daar verliep alles boven verwachting gemakkelijk en dus konden we al snel met onze Kia Rio op pad, het avontuur in van de tolwegen van Panama City!

We hadden al van te voren gelezen op internet dat het nogal een ingewikkeld systeem was van tol betalen, Panapas kopen en opladen en weet ik wat, maar dat had het autoverhuur bedrijf ook al weer makkelijk voor ons gemaakt, dus eigenlijk verliep ook dat zonder problemen. Wijzelf moesten wel eerst even onze maniertjes vinden om de weg te vinden, geen navigatiesysteem in de auto namelijk, dus met IPad en IPhone met 3G en trage verbinding zodat hij ons niet goed bij kon houden waar we nu precies waren ging het in het begin even mis, maar na deze kleine detour ging het eigenlijk best goed.

Door de tolpoortjes onder aan Suzy's torenflat gegaan, mooi uitzicht op Ciudad de Panamá vanaf deze snelweg, over de Puente de las Américas die we al vanaf verschillende invalshoeken hadden gezien en off we went! Leuk hoor, weer onderweg te zijn.

Over de 1 en de 4 gereden en onze eerste stop was Playa Santa Clara, restaurant Veraneras. Lekker wat gegeten en gedronken, zitten kletsen met Amerikaan Bobby die al 16 maanden met zijn camper door centraal Amerika aan t reizen was en later nog heerlijk met onze voetjes in het warme water van de Pacific gewandeld over het witte zandstrand. Vakantie gevoel ten top!

Rond n uurtje of vier weer in de auto gestapt om naar El Valle te rijden, wat een mooie trip door de bergen was. El Valle de Anton is een typisch bergdorpje waar nogal vermogende expats een huisje laten bouwen om te genieten van hun pensioen. Zo ook Spanjaarden Maria Victoria en Dino, die wij via Airbnb hebben gevonden. Hun mooie huis met dito tuin lag aan een dwarsstraat van de avenida los Millonarios (wat ook wel weer genoeg zegt.....) We werden lief ontvangen door de vrouw des huizes die eigenlijk ook meteen weer afscheid nam en de zorg voor ons overdroeg aan haar man, omdat zij de volgende dag op familiebezoek ging in Spanje...

Die avond hebben we een rondje door het dorpje gelopen, wat gegeten en lekker ontspannen in de hangmat gehangen in onze eigen gazebo in de tuin, met geluiden van kikkers en krekels op de achtergrond.... Fijn hoor.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Heerlijk, het goede leven....... lekker met eigen tuffie op pad en op de mooiste plekjes komen. Doen jullie goed, geniet er lekker van, dikke kus van hier

helmi 2016-07-31 00:01:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.