Met heerlijk weer wakker geworden en na een goed ontbijtje alles inpakken en vertrekken dachten we. Natuurlijk moesten we eerst nog uitchecken. Alle spullen lagen al in de auto toen ik er achter kwam dat ik mijn paspoort miste. Ik had overal al gekeken en ook de eigenaar had er geen gevonden. Lichtelijke paniek, wat te doen, aangifte bij politie? Ambassade bellen? Reisverzekering bellen? Marlène bellen zeker niet enz.
Even rust bewaren en alle bagage weer uit de auto en naar onze kamer voor een grondige inspectie. Na enig zoekwerk werd het gelukkig ergens in een zijvakje van mijn koffer gevonden. Pioew!
Dan op weg naar Fort William, een oude vestingsplaats in het zuiden van de breuk die een streep water trekt door Schotland en waar Loch Ness deel van uitmaakt.
We kozen er voor om via Glencoe te reizen, een prachtig gebied met mooie vergezichten en hoge bergen. Al snel zagen we ook de eerste sneeuw op de toppen van de bergen. Ja, we zitten nu écht in de Highlands en hebben de neiging om zowat elke tien minuten te stoppen om wat foto’s te maken om de indrukwekkende beelden niet verloren te laten gaan.
Ik voeg enkele foto’s toe. Bedenk dat dit maar een fractie is van de beleving die je hebt als je het voorrecht hebt om door dit landschap te mogen reizen. Wauw!
In Fort William aangekomen zien we direct waarom ons verblijf het Distillery Guesthouse heet. De kenner ziet gelijk het markante Pagodedak en weet wat dat betekent. Maar het gaat nu niet om een distilleerderij maar om een voormalige mouterij. In een mouterij wordt het gerst voorbereid om te gebruiken in een distilleerderij. De mout wordt dan aan verschillende distilleerderijen verkocht.
De plaats Fort William is niet al te groot met zo’n kleine 10000 inwoners maar heeft wel een hele mooie winkelstraat. Ik heb al wat zaken gepast.
We zijn al naar het bezoekerscentrum van de Ben Nevis geweest. De Ben Nevis is de hoogste berg van het hele Verenigd Koninkrijk en we wilden die morgen gaan beklimmen, alle voorbereidingen waren al getroffen inclusief trainingen en gepaste kleding.Poncho en muggennetjes mochten hier niet bij ontbreken.
Je voelt hem al aankomen: in het bezoekerscentrum werd ons verteld dat morgen geen goede dag is om de Ben Nevis op te gaan. De weercondities zijn slecht met regen en harde windstoten en dat maakt het te gevaarlijk om zo hoog op een kale berg te gaan. Flink teleurgesteld passen we ons plan aan en bekijken wat we als alternatief kunnen doen. We trekken het spadvies van de locals niet in twijfel, zij zijn de deskundigen en wij kunnen ons niet voorstellen hoe het daarboven tekeer kan gaan.
Hopelijk vinden we morgen een mooie alternatieve wandeling in het lagere gedeelte, we’ll see.
Slàinte, Pjer
Geschreven door Pjer.oonderwaegs