!*Dag 9: Madrid: Museo Reina Sofia en meer.*!

Spanje, Madrid

De kamer en het bed zijn heel aangenaam en we zijn dus goed uitgerust.
Vandaag maken we een wandeling naar de wijk bij de musea, park Del Retiro. Onderweg een koffie en broodje. Het is dit weekend druk in Madrid. Morgen is het palmzondag en start van de Samanta Sancta, met veel processies. De palmtakken van riet of plastic zijn overal op straat te koop.
Het Reina Sofia museum is ondergebracht in een vroeger ziekenhuis. Het is een enorm gebouw met vier verdiepingen. Vanuit de 4de etage heb je mooi uitzicht op het oude stationsgebouw Atocha in art decostijl. Op de 2e verdieping is de vaste tentoonstelling met het hoofdwerk, Guernica van Picasso. Het schilderij hing vroeger in het Prado en is na de komst van het museum Reina Sofia hierheen verhuisd. Prachtig om dit schilderij zo in het echt te zien. En ook de andere werken van Picasso. Verder zijn werken van Dali, Miro te zien en andere, vooral Spaanse schilders. Het fotograferen van de meeste werken is verboden en het personeel is hier zeer streng op.
Boven is een tijdelijke tentoonstelling van een Cubaanse schilder. In de binnentuin zijn een aantal beelden van Calder en Miro. Inmiddels is het 2 uur, dus zin in een lunch. In de directe omgeving is het druk en nogal snackerig. We lopen door de wijk Lavapies, een multiculturele wijk. In de route van het reisboekje "100% Madrid" komen we bij een Mexicaans restaurant uit met verrassend lekker eten. Een salade met tomaat, mango en avocado en een soort loempia's met eendenvlees. Verrukkelijk! De bediening is vrolijk en aardig en binnen is het bijzonder en exotisch ingericht.
We lopen via de wijk La Latina, het monumentale deel van Madrid met de Basilica de San Francisco el Grande en de vlooienmarkt (alleen op zondag) El Restro. We zien veel open delen in de stad die deels zijn opgevuld met nieuwbouw. Gelukkig wonen er nog mensen in de binnenstad en is niet alles op toerisme en rolkoffers ingericht, à la het boek Grand Hotel Europa! Dan gaan we door naar het beroemde plein Plaza Major. Ooit werden hier stierengevechten gehouden met een groot publiek kijkend vanuit de ramen, maar ook waren hier publieke executies. Nu wordt het bezet door Spanjaarden en toeristen. Via de wijk Centro lopen we langs de vele pleintjes, zoals het Plaza del Paya, met op zaterdags volle terrasjes en iedereen genietend van het voorjaar.
Onderweg hebben we een leuke korte ontmoeting met twee medewerksters van een hulporganisatie voor daklozen. We vertelden over het werk en bezoek van Femke aan Madrid met haar collega's twee weken geleden, een uitwisseling over dakloosheid en het 'Housing First' project van Quierido in Amsterdam. Even samen op de foto.
Na een rustpauze op een terrasje, de drukte uit en naar ons hotel.
Op de kamer nog een lichte maaltijd met lekkere broodjes met kaas en chorizo.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.