*Dag 8: van Kashan naar Abyaneh en Aqda*

Iran, Aqda

Vroeg op, want we willen voor de grote toeristendrukte naar een schilderachtig dorpjes Abyaneh. Dus al om 7 uur in de bus. We rijden op een rechte weg met aan de linkerzijde de woestijn en rechts op afstand 5 á 10 km bergen met sneeuw.
We slaan af richting de bergen., zandsteen en granietrotsen met holen als schuilplaats van de geiten en schapen. Op 2200 m. hoogte ligt het dorp Abyaneh.
De ouderen hebben hier nog een traditionele klederdracht: de mannen met zwarte wijde broeken en de vrouwen zeer kleurig gebloemde rok met witte sjaal.
Een voorbeelddorp wat betreft structuur en stijl uit t verleden. Peter koopt een bruin vilten hoedje van kamelenhaar en ik een sjaal die veel vrouwen hier dragen.

We vervolgen onze reis en passeren het dorp Natanz, bekend om zijn krokusvelden, waar saffraan van wordt gemaakt. We kopen een paar pakjes met een vijzeltje na wat heen-en-weer afdingen. Dan weer een picnick-lunch in het park waarvan Fouran weer wat lekkers heeft gemaakt. In de buurt van de picnicplaats in Natanz bezoeken we nog een moskee, restanten van een vuurtempel en een pottery, waar ik een mooi oud tegeltje koop.

Na de lunch gaan we naar Nain: een van de oudste moskeeën uit de 10 de eeuw, Masjed e Jame. Op deze plek was hiervoor een vuurtempel, verderop is er een kasteelruine. Alle dorpen in en bij de woestijn hebben gebouwen van leem (zand en stro).
We gaan naar ons hotel in Aqda en slapen en eten daar in een 'familiehuis'. Het Khaloo Mirza hotel. Het is een prachtig gerestaureerd pand met diverse kamers voor meerdere personen. Wij hebben een mooie kamer boven voor 3 personen met badkamer en binnenbalkon. Hoofddoeken mogen af en we zien elkaar weer! We gaan nog even naar het platte dak waar we een mooi uitzicht hebben op de omgeving. Prachtige lemen panden waar wel nog wat aan opgeknapt kan worden, maar de oude structuur is heel mooi.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.