Rondje Lac du Bourget.

Frankrijk, Le Bourget-du-Lac

De nacht was wederom frisjes, maar we hebben goed geslapen. Wel weer vroeg wakker.
Henk had het buiten het bed toch wel zo koud dat hij de verwarming inschakelde. Daar is die ook voor. 🤓
We vertrokken om 10 uur voor ons rondje rond het meer. Dan denk je dat je dicht bij het water redelijk vlak blijft. Niet dus!
We begonnen al vrij snel met klimmen op een drukke autoweg (de weg richting Lyon). Dus gaf ik Henk snibbig te kennen, dat dit volgens mij niet de bedoeling was en dat we dichter bij het water moesten fietsen. Henk hield vol dat dit toch de juiste route was. Ook andere fietsers gingen ons voorbij. Toch maar doorgereden en vlak voor een tunnel (die voor fietsers verboden was) bogen wij van de autoweg af naar een aparte brede fietstunnel van 1,5 km lang. Aan het eind kwamen we uit op landwegen die veel autoluwer waren. We klommen wel nog steeds maar kwamen tussen de wijngaarden terecht met mooie grote druiventrossen. Het was een prachtige omgeving. Echt blij dat we de route gevolgd hebben.
Hoewel de zon scheen was het toch behoorlijk fris en waaide het stevig.
Op een bepaald moment werden we een onverhard pad langs een spoorweg opgestuurd. In eerste instantie dachten we: dat gaan we niet doen, dus bleven we op de geasfalteerde weg rijden. Deze week wel steeds verder van de route af, dus maar omgekeerd en in vredesnaam maar het pad langs het spoor genomen.
Onverhard is niet de juiste benaming voor dit pad want het zat vol met stenen en keien, en ook met gaten en plassen. Kortom een 2,5 km durende ramp. Deze keer niet de schuld van TT maar van Google. Het vereiste wel wat stuurmanskunst om overeind te blijven maar we kwamen er ongeschonden uit!🫣
We daalden daarna enigszins af en kwamen langs de Rhône te fietsen. We zijn gestopt in het plaatsje Chanaz, waar het een drukke bedoening was met allerlei watersport aktiviteiten en zowaar ook nog een rondvaartboot. We wilden op een terrasje zitten, maar de drinkers werden gescheiden van de mensen die iets wilden eten. We wilden een Croque Monsieur eten, maar dat was niet genoeg. We moesten voor de koffie naar een ander terras en evtl hapjes bij de koffie moesten we in een winkeltje kopen. Dat was stampvol dus tegen de tijd dat ik terug was was de koffie nog net lauw. Curieus! We hebben maar een tweede warme kop besteld. Wel mochten we hier de fietsbatterij opladen. Dat was dan wel weer prettig! Henk heeft in het zonnetje weer een beetje warm kunnen worden. Hij vroeg zich af hoe de druiven zo groot konden groeien bij zulke lage temperaturen. (Voor zijn gevoel dan; ik heb het niet koud gehad)
Daarna daalden we toch gestaag en kwamen we voor het eerst aan het water te fietsen en kregen de wind in de rug. Bij Aix les Bains was het ook een gezellige drukte langs het water. We kwamen zelfs een echte skeeleraar tegen!
We hadden totaal toch 443 hoogtemeters op de rol staan!
We waren tegen half 4 terug en hebben nog lekker buiten in het zonnetje kunnen zitten.
Morgen gaan we weer verder.
🥰

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Mooie omgeving, gelukkig geen lekke band.

Marleen 2024-09-15 22:28:47

Mooie rit, maar waarom zo ver???

Jose 2024-09-15 22:40:15

Best wel heftig ritje!

Lyda 2024-09-16 07:04:41

Fietsen is leuk en het is een mooie mss as niet om de omgeving te zien 😊

Ellie.Henk.reisblog 2024-09-16 07:49:05

Petje af, hoor, dat jullie die rit zonder kleerscheuren hebben volbracht. Wat een vreselijk grindpad om op te fietsen.

Jaap 2024-09-16 22:30:21

Jullie zijn erg stoer met die lange fietsritten hoor!

Marja 2024-09-17 12:56:40
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.