Vroeg op, Hilde ophalen van het vliegveld! We koersen naar Airport Arlanda, 40km ten noorden van Stockholm. Ruimschoots op tijd, zien we de KLM 737 binnenkomen en aan de gate nummer 13 gekoppeld worden. Dan duurt het nog bijna 1 uur alvorens Hilde door de douane komt, maar al snel daarna konden we onze camper aan het einde van de parkeerplaats (daar waar we onder het poortje door konden) aanzwengelen en naar onze eindbestemming Eriksö, op het (schier)eiland Vaxholm sturen. Vaxholm 1 van de duizend eilanden van de Stockholmse archipel.
We stellen de camper op een tent locatie achterin de camping op en besluiten te voet het eiland via de zuidkant te verkennen. Doel was de haven aan de andere zijde van het eiland.
Verassend weggetje, een ree die op een paar meter afstand van ons wegsprong, dalen, stijgen en over de wortels van de reusachtige bomen, met af en toe weer prachtige vergezichten, kwamen we uiteindelijk weer in de bewoonde wereld aan. Daar wachtte ons een mooi terras bij een café en een sushitent voor de innerlijke mens. Zo via het haventje compleet met stoomboten, kasteel en een mooi uitzicht over het water naar de naburige eilanden, liepen we weer via de noordzijde terug naar de camping. Stappentellers werden vergeleken en de tientallenduizenden stappen duizelden om de oren.
Wijntje, biertje, frisbietje en rond half 11 pitten. Morgen gaan we de hoofdstad verkennen!
Geschreven door Ellens.reisblog