De eigenaar van de camper was maar wat blij dat zijn luifel nog heel is .
Hadden ze niet ingegrepen was zijn luifel doorgezakt door de enorme regenval.
Het is maandag en we gaan op de fiets naar de Liechtenstein Klamm . Wat weer een geweldige mooie fietsroute. We willen een wandeling maken in de Liechtenstein Klamm. Dit stond op mijn verlanglijstje. Het moet een indrukwekkend en overdonderende natuur zijn. Een diep ravijn dat is genesteld in de Oostenrijkse Alpen. Vernoemd naar de Prins van Liechtenstein had ik gelezen. Met hier en daar aanleg van loopbruggen met krachtige watervallen die op de rots beuken. Je wordt omringd door imposante stenen muren, waarvan sommige oplopen tot een hoogte van 300 m. Er is niks te veel gezegd inderdaad wat vond ik dit indrukwekkend geweldig.
Na dit te hebben gezien besluiten we om naar de Geisterberg in Sankt te gaan. We hadden zin om hiernaartoe te wandelen 7,0 km door het bos weiland en omhoog. De wandeling duurde 1uur en 24 min. De gondel vanuit St. Johann in Tirol loopt rechtstreeks naar de Harschbichl (1604 m), het hoogste punt
De gondel in Sankt Johann moet een behoorlijke afstand nemen om op de Geisterberg te kopen.
Het was wel even slikken zo duur was de intree kaart. Maar achteraf gezien vonden we het wel de moeite waard. Vanuit de gondel prachtige uitzichtpunten en wat een hoogte schitterend. Dan voel ik angst opkomen hij wiebelt wel heel erg, en wat is het warm in de gondel. Hans kijkt mij aan met een lach gaat het vraagt hij. Moet er niet aandenken dat er iets kan gebeuren. Of dat hij hier stil blijft staan. Natuurlijk kan Hans het weer van mijn gezicht aflezen. En maakt als gewoonlijk hier weer grappen over. Ik hou mij stoer en lach mijn angst weg. Gezellig kletsen in de lift heeft wel geholpen om geen angst meer te hebben. Johan kan zijn lol op en maakt foto’s. Aangekomen denk ik, mooi we zijn er, maar wat was het prachtig onderweg.
Bij het uitstappen waan je direct in een andere wereld Vanaf dat punt waar we nu staan is het ongeveer 20 minuten lopen (klimmen) naar ‘de Geisterberg’ we moeten omhoog stijl stukje pfff gelukkig is daar een treintje die je naar boven brengt, Wij besluiten om dit doen in verband met de warmte. We krijgen nu wel honger en dorst. Er zijn hier genoeg berghutten en bergrestaurants om wat te drinken en eten. Heerlijk gegeten met prachtig uitzicht op de bergen. De prijzen waren voor wat je kreeg helemaal niet gek. We kregen echt een mega schnitzel. Met volle buik en voldaan gevoel weer teruggelopen naar de lift, 7,0 km door het bos weiland nu niet omhoog maar omlaag. Wat veel moeilijker is. Op naar de fiets en terug naar de camping, wat weer een geweldige dag
De ‘s avonds hebben weer een potje keesespel gedaan nu hebben wij 2 keer gewonnen eindelijk. Terwijl wij onze eerste overwinning vieren komt er een man door de struiken of wij iets zachter willen doen. Ik kijk op de klok is het dan al zo laat, half tien nu al zachter het is vakantie. We zitten nu alleen nog maar met z’n allen ongemakkelijk in een we-moeten-stil-zijn-kramp zitten en ‘ssst!’ sissen.? Niet iedereen heeft tijd of zin om vroeg onder de wol te kruipen Hij wil graag met de kippen op stok maar verwacht dan echt niet dat alle medekampeerders dit ook willen. Dát is vakantie: 's avonds onder de luifel glaasje rosé, een spelletje, de dag doornemen, plannen maken voor de volgende dag en niet op de klok hoeven kijken, Gewoon zachtjes, niet luidruchtig en naar bed gaan als je moe bent. Heel stil en fluisterend gaan we verder De stand Hans en Baukje staan voor met 5-2, Het verbaast me alleen echt dat iedereen zo vroeg naar bed gaat in een vakantie. Je eet immers pas heel erg laat (tussen 8 en 9 uur 's avonds) Voordat de afwas is gedaan, alles is opgeruimd, douchen, nog even een drankje. Ik het juist heerlijk vind om het geroezemoes op de camping om mij heen te horen. Beetje geven en nemen. Dat is toch zoooo supersonisch als je op een camping staat.
Geschreven door Ankie.op.pad