Ammoudia

Griekenland, Ammoudia

Vanochtend om 09,45 uur hebben wij de camping in Vasiliki verlaten.
Wij gaan nu het eiland Lefkada via de andere kant verlaten. Dat hebben we geweten. Veel klimmen en haarspeldbochten. Dat was echter niet het grootste probleem. Het doorkruisen van enkele dorpjes, die gebouwd zijn in de tijd dat ze nog met ezeltjes reden was een grotere uitdaging. In de dorpjes omhoog door smalle straatjes en scherpe bochten. In het laatste dorpje ging het mis te smal met tegenliggers. Het stroopte op en auto’s moesten achteruit en strak tegen de muren aan. Tijdens het manouvreren kon er geen vinger meer tussen. Rechts de weg kapot, dus aan die kant ook nauwelijks ruimte. Uiteindelijk kwam er ruimte en konden we door.
We bereiken de stad Lefkada. Nog even door de drukte en via een lange dam verkaten we Lefkada. Aan het eind van de dam een brug over met stalen wegdek en veel dikke opgelaste ribbels. Je wordt door elkaar gestampt. Aan het eind een stopplek voor bak koffie.
Even later ging de brug open of te wel niet open, maar de brug draaide open. Nu alle schepen erdoor. Het verkeer stroopte aan beide kanten enorm op. We wachten tot alles weer normaal is.
Nu onze weg vervolgen naar Ammoudia, waar wij in 2009 ook vrij hadden gestaan.
Ook hier weer enorme veranderingen, maar we staan op dezelfde plek als 14 jaar geleden. Het is een prachtige baai met mooi zandstrand. Je kunt ver het water inlopen voordat het diep wordt.
Alleen het gehel strand is voorzien van honderden parasols en strandbedeen. De kustlijn is hierdoor verpest. Ook inmiddels hotels en appartementen.
Achter ons staat een amsterdamse met haar hond. Zijn woont in haar camperbusje. Ze komt hier reeds 7 jaar en staat hier nu al 5 weken. Dat zou ik hier niet volhouden.
Ze vertrekt 28 oktober met de ferry naar Venetië.
Zelf zitten we in het bos naast de camper. Lekker in de schaduw onder wat bomen met wind uit zee.
Wij rijden morgen weer verder. De tellerstand staat inmiddels op 5000 km.
Groeten van ons.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Dat was dus een ritje met klotsende oksels. 😱Maar goed jullie zijn veilig door de dorpjes gekomen. En staan zo te lezen op een goede plek. Kun je zien wat er doir de jaren heen veranderd met plaatsen waar je ooit bent geweest. Geniet van het strand en het watet. Morgen weer goede reis. Liefs😍

Hetty. 2023-06-22 20:48:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.