Kastro Kylinnis (3)

Griekenland, Elis Regional Unit

Vanochtend opstaan met een bewolkte lucht.
Om 09.00 uur kwamen de eerste pakistaniërs weer aan. In afwachting van de komst van meloenen, kwamen ze langzaam een praatje maken. We zijn bekend bij ze. Uiteindelijk waren het er zo’n stuk of 8 die allemaal bij ons op de grond kwamen zitten. Een paar spraken wat gebrekkig engels, dus uiteindelijk over en weer gesprekken gevoerd. Leuk stel gasten.
Tot onze grote verbazing werkten ze voor zo’n €15,00 tot €17,00 PER/DAG. Ik verschrijf me niet, het is echt per dag.
En het is behoorlijk zwaar werk zien we en in de zon.
Het is GOOD MONEY zeiden ze. Ja voor hen, maar het is gewoon moderne slavernij. Toen ik ze vertelde dat ze dat werk bij ons nog niet voor een uur zouden doen, konden ze het niet geloven.
Ze vonden ons rijk. Maar wij zijn niet rijk en niet arm. Voor nederlandse begrippen gewoon/gemiddeld.
Morgen zondag zijn ze vrij.
Naar mate de dag vorderde kwam ook de zon af en toe, maar de bewolking overheerste. Het was benauwd en broeierig. Na de lunch zijn we de andere kant opgelopen richting Fournia Beach Camping.
Onderweg weer velden met meloenen. Tot mijn verbazing vind je in de velden en langs de wegen ontzettend veel stukken en stukjes van zwarte plastic slang en plastic afdekzeilen. De slang komt van de bewatering de de zeilen om de velden af te dekken. Alles wordt echter keer op keer vermalen door machines. Het wordt niet geruimd. Heel normaal. Ik denk dat er voor tonnen te vinden is. Uiteindelijk worden de stukjes microplastics, die weer in de voedselketens terechtkomen. Eén ding is zeker ons land behoort tot één van de schoonste landen al wordt dat tegen gesproken. Mijnheer Frans Timmermans moet hier eens komen kijken!
Genoeg daarover.

Bij de camping Fournia Beach even op terras gezeten, want het was 2 km omhoog lopen in de warmte.
Terug bij onze camper stoelen naar buiten en wat verkoeling zoeken in de zeewind.
Eind van de middag kwam de politie en moesten stoelen, tafels en luifels weg. We mogen geen camping gedrag vertonen anders een boete van €300,00.
Wij hadden slechts 2 stoeltjes buiten staan. Nog even met hem gesproken, maar het mag niet.
Het is wel verbazingwekkend dat er pas laat op zaterdag gecontroleerd wordt. Als de meloenenboeren, met ook illegalen, aan het werk zijn, komt er geen politie. Dat had ik al voorspeld. Hebben de boeren een streepje voor of …….?
Maar goed het was toch etenstijd en de zon was weg.
Morgen gaan we weer rijden.
Fijne avond.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Hier wordt de paarden - en het boterbloementje beschermd door HEER TIMMERMANS 😂😂

Rien 2023-06-10 19:30:18

Tjonge jonge. Wat beleven jullie veel en zie en hoor je ook de andere kant. Slavenarbeid. Dus eigenlijk geen meloenen kopen bij ah, Lidl, als enz. Maar dat plastic is ook een zorg. Zo zie we maken afspraken maar uiteindelijk wordt het in de praktijk of microniveau gewoon niet gedaan. Zoals zoveelzaken. 😭maar goed geniet vooral. 😍

Hetty. 2023-06-10 19:58:27

NL is al vol dus moedig ze niet aan hierheen te komen hè 😜.

Esther en Peter 2023-06-12 09:53:36
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.