Lolland

Denemarken, Stokkemarke

Na een zeer rustige nacht op de parking voor de Spar in Humble op Langeland vond ik het rond 07.30 uur tijd om op te staan.
Het was wat minder koud dan de dag ervoor. 12 graden buiten en niet veel hoger in de camper. Kachel aan, koffie zetten en bijkomen. 07.30 uur is uitslapen voor mij, want 05.30 uur is thuis normaal. Nadat de temperatuur naar de 20 graden was gegaan vond El het ook tijd om eruit te komen.
Gisteren was het de bedoeling om niet over te varen naar Lolland omdat vlg. Nederlandse site de afvaart om 22.15 uur was. Vond ik vreemd en uiteindelijk op deense site bleek het elke 15 minuten na heel uur te zijn. Waarschijnlijk lastste vaart 22.15 uur.
Dus nadat we klaar waren zijn we naar Spotsburg gereden om de ferry te nemen naar Lolland. We kwamen 11.00 uur aan. Via automaat ticket gekocht en ja de slagboom ging open. Binnen notime waren we aan boord als laatste voertuig.
De overtocht zou 45 minuten duren. Mondkapjes op (verplicht aan boord) en naar buiten op het bovendek. Hier kunnen de mondkapjes weer af. De overtocht was heerlijk met volop zon. Aangekomen in Tars op Lolland eerst de parking opgezocht om te lunchen.
Na de lunch naar onze beoogde camperplaats gegaan. Niet ver zo’n 25 km. verderop. Nadat we de provinciale weg moesten verlaten reden we echt de country in. Smalle weg met hier en daar een bierderijtje. Pas na enkele kilometrs verder kwamen bij het adres aan. De oprijlaan op en achter het huis (oud boerderijtje) maar op een plekje gaan staan. Niemand aanwezig! Deur stond open, maar er was niemand. Volgens een info bord konden we stroom pakken en 10 euro in brievenbus doen. Goed zulke situaties zijn ons niet vreemd, dus geïnstalleerd en maar even een wandelingetje gemaakt. Verdwalen kan niet, want je kunt links of rechts en gewoon de weg volgen en weer terug. Het is erg rustig en we zijn van God verlaten hier. Dit is echt mijn plaats.
De hele middag niemand gezien. Tegen etenstijd macaroni gemaakt vlg eigen recept. Om 18.15 uur kwam er ineens een autootje aanrijden met de eigenaren. Even kort gesproken en 10 euro betaald. Alles prima en we zijn welkom.
Even erna kwam er nog een camper oprijden, direct de boomgaard in, dus die is bekend. Denen!
Nu na de afwas zit Elly even naar The Bold te kijken op tv. Straks, ja ik zeg het maar, gaan we samen Goede Tijden kijken.
Ik weet dat velen dat idioot vinden, maar gun iedere gek zijn gebrek.
Morgen een nieuwe plek gevonden en daar gaan we kijken of we de nacht kunnen doorbrengen.
Vandaag hebben we maar 39 km gereden met weliswaar 45 minuten varen.
Het is nu 19.00 uur en toevallig 19 graden buiten. Het gaat fris worden.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.