Batinac.

Servië, Cuprija Municipality

Weer opstaan met volop zon.
De camperclub van de NKC is bezig om zich weer reisklaar te maken. De chemische toiletjes worden naar de stortplaats gebracht. Dat is wachten in de rij met je poepdoos.
Wij hebben alle tijd en laten dit voorlopig aan ons voorbij gaan.
Na het ontbijt zie je de camping langzaam leeglopen. Sommigen vertrekken alleen en anderen rijden in groepjes van 2 of 3.
Uiteindelijk is de camping leeg en zijn wij ook reisvaardig.
Wij gaan niet naar Vranje in Servië, waar de camperclub heen gaat. Wij nemen een stop op zo’n 165 km.
Ik heb een mini camping gevonden in Batinac, Servië. Genaamd Camp Plum. Dit ligt naast de grotere plaats Cuprija.
De weg er heen vanaf de autobaan gaat over een B- weg en een grindpad.
Aan het eind van het grindpad rijden we door de poort van Camp Plum. Het is verlaten op de eigenaar en wat werknemers na.
Voor mij is dit een pareltje van een plaats, terwijl ik Elly nogal wantrouwend zie kijken.
De eigenaar is vriendelijk en zeg dat we maar moeten kijken waar we gaan staan.
We zetten de camper zo neer dat er eigenlijk niemand voor onze luifel kan komen staan. We voelen ons zeer vrij.
Na gesetteld te zijn, even naar de eigenaar gelopen of we nog moesten inschrijven o.i.d. Allemaal niet nodig en hij bood mij eerst een snaps aan. Elly wilde natuurlijk niet, dus die moest maar even blijven staan.
Vervolgens nog even uit zijn, met ketting afgesloten, koelkast een fles wijn, 2 biertjes en fles water gekocht.
Hoelang we blijven was de vraag. Geen idee, maar ik betaal vast 1 nacht. Hier alleen cash, maar dankzij onze kleinzoon Aaron, waarvan ik al zijn fooien geld koop, ook geen probleem. We hebben genoeg cash, maar alleen euro’s. Prima!
Nu staan we legaal!
In Cuprija is een Lidl, op 2,8 km. Mooi want we hebben niets te doen, dus gaan we lopend erheen.
Toch nog een aardig stukje met alleen maar zon op je hoofd en geen schaduw.
We kopen slechts 2 bananen, pak melk, blikje bier en wat lekkers voor bij de koffie.
Terug lopen in de volle zon, wat lastig voor Elly, maar dan genieten voor de camper in de schaduw.
Als we morgen blijven, weet ik nog niet, heb ik Elly belooft om te gaan shoppen bij de Lidl met de camper. We moeten nodig fourageren en de Lidl is prachtig en groot. Een domein voor Elly.
We staan naast een riviertje en men (1 man) is bezig om de zijkanten te versterken met stenen. Hij staat de gehele zondag in de zon te zwoegen. Respect!
Van de eigenaar hoorden we dat het water hier in 2014, 3 meter hoog heeft gestaan. Men heeft alles laten onderlopen om Cuprija te redden. Het had toen 21 dagen constant hard geregend.
Stoppen voor nu, want het verhaal is al te lang.
Wij relaxen en zitten buiten in de zon en schaduw.
Morgen meer.
Groetjes.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Dat ziet er weer uit als een mooi plekje! En de zon is de afgelopen dagen lekker aanwezig, dus het gaat de goede kant op. Geniet ervan!

Esther en Peter 2023-05-07 19:12:31
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.