De wekker staat weer om zeven uur, wat de jongens mij niet helemaal in dank afnemen. 😅
Eerst maar eens ontbijten, met slaperige, lichtelijk chagrijnige koppies, en dan de kou in. Buiten is het -4 graden deze ochtend. We lopen naar de S-Bahn, en zijn precies om negen uur, openingstijd, bij het Porsche museum. Ook dit museum zit in een mooi gebouw, geopend in 2009. We zijn er 10 jaar geleden al eens geweest, (zie de foto van Cas voor de Polizei Porsche) maar de jongens weten dat niet meer echt.
Vooral de echte raceauto’s vallen in de smaak bij Luuk en Cas. Luuk rijdt in de simulator en Rogier bouwt een Porsche met behulp van een VR-bril. We drinken nog wat in het museumcafe met een echte Duitse pretzel erbij.
Dan terug naar de metro, en de volgende stop is het Naturkunde museum. Altijd interessant, en dino’s blijven tot de verbeelding spreken. Maar als de jongens zien hoeveel kleine kinderen er binnen rondlopen, vinden ze zich hier toch een beetje te groot voor. 😅 Het museum is wel leuk opgezet. We staan in drie kwartier weer buiten.
Eerst maar eens even terug naar het hotel, en een lunch scoren. Ik haal bij een bakkerij een lekker stuk taart, maar de mannen gaan voor een broodje Subway. Op de hotelkamer eten we onze lunch op, en de mannen gaan een film kijken.
Ik heb echter nog een paar dingen op mijn to-do-lijstje staan in Stuttgart, waarvan ik weet dat de anderen er weinig belangstelling voor hebben. Eén van die dingen is het Weissenhofmuseum im Haus Le Corbusier. Als onderdeel van de bouwtentoonstelling van de Duitse Werkbund in 1927 realiseerden zeventien internationale avant-garde architecten onder leiding van Ludwig Mies van der Rohe nieuwe oplossingen voor het wonen, waaronder Le Corbusier. Het ontwerp van Le Corbusier, een gebouw bestaande uit twee woningen, is nu een museum. Ik dwaal er lekker in mijn eentje in rond, en geniet even van een beetje me-time.
Terug in het hotel hebben de jongens nog niet bewogen, zo te zien. Echte pubers, ze vinden het wel prima om even niks te doen. Rond vier uur is het niks doen voorbij en gaan we richting het centrum. Daar is het druk met mensen, maar de winkels zijn hier allemaal gesloten. Dat zijn we in Nederland niet meer gewend in grote steden. We lopen rond op zoek naar een restaurant en komen bij een Italiaan uit. Rogier neemt een risotto, Cas een spaghetti carbonara en Luuk en ik delen een pizza, want dat zijn echt giganten hier. Zelfs de halve pizza is al veel. Het smaakt goed en met gevulde magen gaan we terug naar het hotel.
Geschreven door Travelmemories