We ontbijten in het hotel met toast, ei en bacon, en gaan daarna weer vroeg op pad. Vandaag rijden we naar Banff, dwars door Glacier NP en Yoho NP. Ik heb last van keuzestress! Zo veel te zien onderweg, maar we hebben alleen deze dag, en ook nog een enigszins gehandicapte Luuk. Lopen gaat best, maar nog geen grote afstanden. De route is overigens al prachtig, met vaak zicht op besneeuwde bergtoppen.
We stoppen onderweg als eerste in de stad Golden voor wat boodschappen, een broodje van de Subway en om te tanken. Dan op weg naar Yoho NP, waar we als eerste stoppen bij de Natural Bridge. Het water stroomt met grote kracht onder de rotsen door. We eten hier lekker ons broodje op.
De tweede stop is bij Emerald Lake. De naam zegt het al, dit meer heeft een prachtige blauw/groene kleur. We maken een kleine wandeling over het schiereiland. Druk met toeristen hier, maar op het schiereilandje is bijna niemand.
We rijden verder tot de volgende afslag naar Takakkaw falls, 302 meter hoog! Met een korte wandeling kom je dichterbij de waterval. En worden we nat gesprayd met het water wat naar beneden stort. Helemaal niet erg, want het is hier koeler dan gisteren, maar nog steeds zo’n 30 graden.
Laatste stop die we maken is bij de Spiral Tunnels. Hier draaien treinen doorheen om hoogte te maken. We hebben geluk want er rijdt net een trein met containers. Doordat de treinen zo lang zijn, kunnen we de trein op drie plaatsen tegelijk zien.
Hierna rijden we door naar Banff, waar we twee nachten in Banff Rocky Mountain Resort zullen verblijven. Eind van de middag komen we er aan. Een uurtje tijdverschil inmiddels. Hier hebben we maar acht uur verschil met Nederland. Het resort ligt een paar kilometer buiten Banff, maar ziet er gezellig uit, als een soort wintersportdorp.
We gaan nog even Banff zelf in, en kopen daar een paar souveniers. Natuurlijk moeten we ook een echte Beavertail proberen. Een soort in olie gebakken broodbodem in de vorm van een beverstaart met diverse toppings. Het smaakt ons goed!
Geschreven door Travelmemories