Kanazawa, de goud stad!

Japan, Kanazawa

Wat een leuke dag was dit weer! Laat ik bij het begin beginnen, het ontbijt. Dat was ook in dit hotel weer prima geregeld met een mix van authentieke gerechten en westerse, prachtig opgediend in kleine schaaltjes.

We gaan al vroeg op pad. Eerst naar de vismarkt, Omicho Market, waar het nu een stuk drukker is dan gisteren eind van de dag. Deels toeristisch, maar toch voor een erg groot deel echt gericht op de lokale markt. Alles wat uit de zee komt is hier te vinden. Veel snow crab zie je hier. Wij vinden markten altijd erg leuk om door heen te lopen, en deze zeker.

Daarna lopen we door naar Kanazawa Castle. Oorspronkelijk uit de 15de eeuw, maar een paar keer opnieuw opgebouwd. De onlangs gerestaureerde delen zien er naar mijn smaak wel iets te strak uit, maar het geheel is een indrukwekkend kasteel. Luuk en Cas hebben ondertussen een discussie of Samoerais (Luuk) of Ninja’s (Cas) beter zijn.

Vanaf het kasteel loop je zo naar de Kenrokuen tuin. Dit is één van de drie mooiste tuinen van Japan. Welke dan echt de mooiste is, blijft onduidelijk voor mij. Een gedeelde eerste plaats waarschijnlijk.
Voordat we de tuin in gaan, willen de jongens graag een ijsje. En die zijn hier heel speciaal! Kanazawa staat bekend om zijn bladgoud. Blijkbaar komt 99% van het bladgoud in Japan uit deze stad. En dat doen ze dus hier zelfs over ijsjes. Misschien een beetje kitsch, het staat wel erg mooi moet ik zeggen. Wat smaak betreft zit er niet zoveel verschil in met een gewoon softijsje.

De tuin is echt prachtig! Wat is het genieten om hier rond te lopen. Prachtige bomen, en over alles is nagedacht en heeft waarschijnlijk een betekenis. Wij houden allebei heel erg van de natuur, maar deze gecreëerde natuur is werkelijk een plaatje. Het gras wordt hier op de knietjes geknipt met kleine schaartjes. Bijzonder.

Het is inmiddels al wel tijd voor een lunch en dat doen we bij Sushiro, het lopende band sushi restaurant. Het blijft lekker!

Met een taxi rijden we de andere kant van de stad op, naar het Ninja Weapon Museum. Een piepklein museumpje, met o.a. ninja en samoerai zwaarden, en waar je met werpsterren kunt gooien. Dat willen de mannen uiteraard proberen. Het valt nog niet mee om ze goed in de roos te krijgen. Het museum is klein, maar wel interessant. We vragen gelijk maar naar het verschil tussen de samoerai en de ninja’s, om de discussie van de ochtend te settelen. De samoerai blijken meer een soort ‘heersers’ te zijn in allemaal verschillende klassen. Zij hadden ninja’s in dienst, die eigenlijk een soort spionnen waren en niet zo zeer krijgers. Maar wel allemaal vechttrucjes hadden. Weten we dat ook weer.

Vanaf het museum gaan we naar de wijk Higashi Chaya, het oude thee en Geisha district. Hier zijn nog straten met de oorspronkelijke houten theehuizen. Je kunt hier geisha’s tegenkomen, maar de enige die wij zien zijn verklede toeristen in kimono’s.

Na een bezoek aan deze wijk is het al eind van de middag en lopen we terug naar het hotel. Cas en Luuk blijven op hun kamer. Rogier en ik lopen nog een stukje de straat in waar ons hotel staat. Een stukje verderop staat de Oyama-jinja shrine, met een mooi stuk tuin erbij. Daar nemen we nog even een kijkje.

‘s Avonds eten we simpel met een broodje.
Wat een cadeautje was deze dag, één waarop we weer mooie herinneringen hebben gemaakt.

Geschreven door

Al 15 reacties bij dit reisverslag

Prachtige fotos, heel mooi daar

Jo Vanhommerig 2023-05-01 12:32:22

Wat maken jullie een geweldige reis. En weer mooie foto’s.

Suzan 2023-05-01 12:59:19

Wat een geweldige markt de keuze in reuze. En prachtige tuinen!! Heel duur ijsje hoor haha

Yvette 2023-05-01 16:08:35

Mooie reis! Ziet er goed uit daar. Veel plezier nog.

Arne 2023-05-01 17:28:40

Prachtige gebouwen en de tuinen heerlijk.

Lon en Janny 2023-05-01 18:03:27

Decadente ijsjes hoor 😂

Joke 2023-05-01 19:30:14

Wat (weer) een bijzondere vakantie vol nieuwe ervaringen!

Marian 2023-05-01 19:40:04

Wat een fantastische reis hebben jullie weer, en wat een mooie foto’s zeg, lekker genieten van het oude Japan! Plezier!

Willem Goedman 2023-05-01 19:40:28

Zulke mooie tuinen, daar komt de geest tot rust!!! Prachtig om die sfeer te proeven!! Geniet!!!!

Cees L 2023-05-01 20:00:22

Wat een mooie reis maken jullie. 🥳Geniet ervan! 🤗

Etienne 2023-05-01 20:08:03

De ninja’s 🥷 hahaha Prachtig weer 🇯🇵

Mike 2023-05-01 22:13:45

Ze zijn in Japan sneller met het vergulden van een ijsje dan in Nederland met vergulden van een windwijzer 😉

Niels 2023-05-02 13:58:42

Wauw, wat mooi weer allemaal! En wat een bijzondere ijsjes.

Linda 2023-05-03 07:52:32

Haaaa een gouden ijsje! Wat leuk hihi. Had verwacht dat het heel anders zou smaken! Wel heel bijzonder om te mogen eten! 🍦

Britt 2023-05-03 13:12:10

Ik ben weer bijgelezen, wat een leuk en mooi verslag van deze mooie en bijzondere reis

Pauline Oele 2023-05-03 16:39:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.