Op naar Yellowstone National Park vandaag. Tijdens onze vorige reis vond ik dit één van de mooiste parken. Benieuwd of dat nog steeds zo is. Het is het oudste en daarmee eerste nationale park van Amerika.
Natuurlijk even een foto bij het park bord, en dan is onze eerste belangrijke stop: the Old Faithful. Dé geiser van Yellowstone. We zijn er net voordat hij weer zou moeten spuiten. En hij stelt niet teleur! Iedere ongeveer 1,5 uur spuit de Old Faithful een heleboel water en stoom de lucht in. Zo gaaf om te zien.
We halen daarna even wat te eten en verkennen dan de rest van het gebied rondom de geiser. Een en al vulkanische activiteit in de grond en borrelende waterpoelen. De stank valt mee! Af en toe een rotte eieren lucht, maar dat hebben we wel erger meegemaakt. Het is een prachtig stuk natuur. Ook kijken we even in de Old Faithful Inn, een houten Lodge, die wel de grootste blokhut van Amerika wordt genoemd. (Of de wereld, maar dat weet ik niet meer precies.) In ieder geval is de houten constructie indrukwekkend.
We rijden hierna door naar de Grand Prismatic Spring. Vandaag doen we het uitkijkpunt waar vandaan je wat meer op de kleurrijke bron kunt kijken. Het is overal gigantisch druk, dus we zijn blij een parkeerplaatsje te vinden. Het is een korte wandeling van een mile of zo, naar het uitkijkpunt. En dan: wowwwwwww!!
Dit is toch wel mijn meest favoriete beeld van Yellowstone. De kleuren zijn zo fantastisch om te zien, en dat zo in de natuur. De foto’s doen er eigenlijk geen recht aan. Echt prachtig!!
Omdat we nog een paar dagen in Yellowstone zijn besluiten we voor nu de rest van de stop plekken over te slaan en door te rijden naar Canyon Village. Daar is onze camping, die echt enorm is. Gelukkig al meer dan een half jaar geleden gereserveerd, want hij staat vol. We staan helemaal achteraan op de camping, op een mooi schaduw rijk plekje. Het is hier nu zo’n 25 graden, dus een heerlijke temperatuur. Naar voren lopen op de camping is denk ik wel twee kilometer. Afgelopen nacht zijn er beren gezien op de camping. We willen er heel graag zien, maar toch hoop ik niet oog in oog met een beer te staan als ik naar de toilet ga. 😅
Oh ja, onderweg zien we onze eerste bizons. 🦬 We konden op die plek niet stoppen voor foto’s, maar we gaan er de komende dagen vast nog meer zien.
‘s avonds rijden we met de camper naar voren om wat te eten en te douchen. Hoe Amerikaans…maar zoals gezegd, het is echt een rot eind lopen, en stappen zetten we toch wel genoeg deze vakantie.
Geschreven door Travelmemories