Ribero Frio, balcoes en een rally in Funchal

Portugal, Funchal

Vanmorgen op tijd met de bus naar Ribero Frio, koude rivier, betekent dat. Een schitterende rit boven de wolken met de bus. De bushaltes hier geven niet zo duidelijk aan waar welke bus naar toe gaat en zo kwamen we in gesprek met een jong Nederlands stel die ook de Ribero Frio gingen lopen. Eenmaal op plaats van bestemming gingen wij eerst richting Balcoes, het balkon. Deze bekende toeristische attractie was slechts een half uurtje van het begin van onze wandeltocht dus een mooie gelegenheid dit te bezoeken voordat men in grote getale hier aanwezig is. Ik heb filmpjes op internet gezien waarbij men in een rij staat te wachten. Gelukkig waren er nu weinig mensen op pad, maar de brutale vinken die vlakbij je komen zitten zonder spoortje angst, verraden hoe veel toeristen hier dagelijks komen. Wij vonden het eerlijk gezegd teleurstellend. Het uitzicht was mooi, maar ik heb al veel mooier gezien. Ik denk dat we een beetje verwend zijn door alle fantastische dingen die we al gezien hebben. Dus terug gewandeld en de Levada bij Ribero Frio op. Inmiddels zijn de eerste taxibusjes met gezelschappen onder leiding van een gids reeds gearriveerd. We maken ons vlug uit de voeten en wandelen het pad op wat ons naar het kleine plaatsje Portela zal brengen, 11 km verderop. Het is vrij rustig onderweg al komende wel een groepje tegen die zakjes vogelvoer mee hebben en de brutale vinken voeren. Ik hoor de gids zeggen dat vooral niet te doen omdat deze dieren niet meer leren voor zichzelf te zorgen. Tijdens de coronaperiode werd dat pijnlijk duidelijk toen de vinken massaal verhongerden. Goed dat ze dat verteld! Wij lopen door, totdat we zelf een leuk plekje vinden om wat eten. Als we doorlopen krijgen we de keuze om rechtdoor langs de Levada te gaan of linksaf door een droge rivierbedding. Wij gaan rechtdoor totdat we midden boven de rivierbedding erachter komen dat we beter door de rivierbedding hadden kunnen gaan. Deze route is best een beetje spannend! Uiteindelijk komt alles goed, hebben we een fijn wandeling en belanden we keurig in Portela, waar het jonge stel al zit te wachten op de bus. We eten wat, babbelen wat en gaan uiteindelijk bij een aantal mensen bij de bus staan. Een taxichauffeur in een busje stopt en biedt ons hele groepje voor 6 euro p.p snel naar Funchal te brengen. De bus is niet zo heel veel goedkoper, toch wil niemand met hem mee. Een jonge dame geeft aan geen haast te hebben en de busrit, door alle kleine dorpjes, op prijs te stellen. Wij kunnen dat allen beamen. De taxichauffeur druipt af met een lege taxibus.
Vanavond zijn we de stad ingegaan en besluiten naar het beeld en museum van Cristiano Ronaldo te lopen, maar zien daar wel erg veel mensen staan. De komende dagen wordt de Madeira wine Rally verreden en bij het museum staan de rallywagens.Wij nemen ook een kijkje en besluiten daarna iets te eten. Terwijl we eten worden er dranghekken neergezet voor onze neus. Wij lijken zo’n beetje op de eretribune te zitten! Geduldig wachten we af. Uiteindelijk blijken vanavond reguliere auto’s, het circuit te rijden. We hopen nog op het echte werk maar gaan uiteindelijk een beetje teleurgesteld naar huis.
Het feit dat het centrum van Funchal de komende dagen afgesloten is voor verkeer maakt dat we zorgvuldig moeten kijken wat mogelijkheid is, omdat de bussen niet door het centrum rijden, maar ook in de omgeving zijn verschillende wegen afgezet.
Morgen maar kijken wat kan.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Prachtig daar🤩

Jeanette 2022-08-04 10:49:46

Uitzichten zijn hier top het leven lekker relaxed echt weer een top avontuur.

Richard 2022-08-04 13:28:17
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.