Het draakje

Nederland, Hulshorst

Vrijdag 22 juli 2022

Zo! Tijd om weer even de beentjes op de stoel 🪑 te leggen en te genieten van het staartje van de dag. Ik vraag me af wat ik over deze dag nou weer op moet schrijven want er is weer niet veel bijzonders gebeurd.
Om 7 uur hoorden we Joah als eerste geluid maken. Niet veel later volgden de andere twee, maar pas om kwart voor 8 stapten we uit bed.
De trampoline werd meteen weer besprongen, Marcel dook onder de douche 🚿 en ik maakte de ontbijttafel in orde. Het was niet koud en we konden lekker buiten eten onder Junior’s luifeltje. Smak smak, slurp slurp.
De buurmeisjes waren er ook weer en Dex en Airen hadden het druk met hen op de trampo om in een bepaald ritme te springen of andere capriolen uit te halen.
Joah deed hier niet aan mee. hij heeft zo’n 1,5 uur met de autootjes gespeeld. Het is echt een kind van deze tijd want hij vertelt me wat hij doet: Een file oma! 🚗 🚙 🚗 🚗 🚙 Een woord dat nog niet eens bestond toen ik zijn leeftijd had. Ook toen ik met Airen en Dex het spelletje Regenwormen 🪱 ging doen speelde hij onverstoorbaar door.
Aan het einde van de ochtend doen we een familiesessie trampoline springen. Grote lol natuurlijk! Ik spring vrolijk mee totdat ik in botsing kom met Airen’s onderbeen en mijn middelste teentje daarbij flink bezeer. Gelukkig valt de schade bij Airen mee, ze hoeft niet te huilen en springt al snel weer verder. Maar ik moet afhaken en de rest van de dag hinkepink ik net zoals die fazant die hier bij de kippen in het hok zit en aan 1 poot geen tenen heeft. 😩
Tijd om een stukje te gaan 🚴.. Wat hier op het park niet zo prettig is zijn de weggetjes die volgestort zijn met grof grind. Het ligt er ook nog niet zo lang waarschijnlijk want het is rul en je banden hebben de neiging weg te glippen. Dus we lopen met de fiets aan de hand naar de weg.
Daar stappen we met beleid op de fiets, want het is toch best wel een vrachtje wat je achterop je bagagedrager hebt in het fietsstoeltje. Marcel heeft ook nog Joah voorop hetgeen het op en afstappen ook nog lastiger maakt 😅.
We fietsen niet zo heel erg lang en strijken neer bij bosrestaurant Het Draakje. Een aantrekkelijke naam en we hadden al gezien dat er voor kinderen van alles te doen was, dus helemaal de goed plek voor ons!
En inderdaad! Van alles te doen. We startten buiten bij het speeltuintje, daarna naar binnen naar een ienieminie monkey-town. Joah ontdekt daar ook een aller schatigst autootje dat hij helemaal zelf kan besturen. Vervolgens is er nog een ruimte waarin een kasteel is gevestigd 🏰. Je weet wel, zo eentje van plastic in primaire kleuren en eigenlijk niet om aan te zien is.
Het is vakantie dus we eten hier ook maar even wat. Tosti’s voor Airen en Joah en Dex wilde een broodje kroket, of toch een tosti, nee toch maar een broodje kroket. Weet je het zeker? Ja.
Een leuke placemat met een kleurplaat van een draakje 🦖 erop, nodigde uit tot inkleuren voordat de lekkere happen kwamen. En toen de lekkere happen kwamen werden die vermalen tot pulp om in onze magen een metamorfose te ondergaan. Ik bespaar verdere details.
Dex bleek toch niet echt fan van kroket te zijn, maar het broodje was wel lekker.
Tijd om weer te spelen. Airen ontdekte de skelters. Heel leuk, maar de staat van het materiaal hier is op zijn zachtst gezegd nogal verouderd en verwaarloosd. Bij de ene was de band lek. Bij de andere draaide het stuur niet. Bij de volgende kon de aanhanger er niet achter en bij verschillende waren Airen’s benen te kort en de stoeltjes onverstelbaar🤓. Maar uiteindelijk tóch een skelter gevonden die ze kon bedwingen en waarbij Joah op een stoeltje achterop kon zitten. Dex wilde niet op de skelter, hij ging schaak spelen met de reuze schaakstukken en zijn tegenstander was ik. Zijn regels waren simpel, je verplaatst je steen naar een andere plek, maakt niet uit waar, hoeft ook niet om de beurt. Lekker makkelijk dus. ♟
Ik had gelezen dat er ook drie trampolines waren en die vonden we om het hoekje.
Voordat we afscheid namen van het Draakje mochten de kinderen nog een cadeautje kiezen. Altijd leuk.
Voor de terugweg had ik een kleine route uitgestippeld met de knooppuntenapp en we gingen op weg maar we stuitten al snel op een loopbrug die over de A28 ging en bestond uit meerdere hellingen waartegen we dan de fiets moesten duwen. Dat zagen we even niet zo zitten met de kinderen erbij. Dus rechtsomkeert gemaakt en dezelfde weg terug naar de camping gefietst.
Na een ijsje 🍨 bij het restaurantje genoten we lang van de Koi karpers in de vijver. 🐠 🐟 🐠 De kinderen gaven ze allemaal namen net zoals we dat doen als we bij Overvecht zijn en naar de karpers kijken.
Als we terug zijn bij Junior schakel ik de kinderen in om houtjes bij de glijbaan in bij elkaar gescharrelde potjes te doen, want die heb ik nodig om een gat op te vullen dat hier precies voor de ingang van Junior is. Geen probleem voor de kids en in no-time is het gat gedicht. Er worden daarna nog lang soepjes gemaakt van houtjes, aarde en water.
Opa regelde vandaag dat er spaghetti 🍝 op tafel kwam met gedroogde uitjes en kaas. Ik vind het geen vreten, maar de kinderen scheppen twee keer op. Voor nog wat vitamientjes is er ook komkommer 🥒 en paprikareepjes 🫑.
Terwijl Airen en Dex weer lekker aan het springen zijn heeft Joah de kraan ontdekt die hier net om het hoekje van een bosje staat. Denk dat hij een klein uurtje zijn handen heeft gewassen 💦💦💦 Zo koddig hoe hij genoot van het wonder van het water en het gevoel op zijn handen. En zijn buik en shirt en broek en voeten…..
Tijd om zo zoetjes aan de dag af te gaan sluiten. Eerst Joah maar uit de natte kleding pellen en even douchen. Maar douchen dat is iets waar hij niet aan begint en resoluut NEE op zegt. Dit was in de meivakantie niet anders. Nou prima hoor, ik was je wel in de gootsteen. Hopla, pyjamaatje, schone luier, rompertje en Joah mee. Ik til Joah op om hem uit de natte kleren te pellen en ruik iets……. Tja, om een volle poepluier te lijf te gaan had ik geen spullen bij me dus terug naar de tent dan maar. Joah’s billen verschoont met billendoekjes en een tweede loopje naar de wasbak. Lekker makkelijk dat je zo’n ukkie nog gewoon in de wasbak kan zetten. Hij vond het ook wel een belevenis eigenlijk en lachte van oor tot oor.
Helemaal fris en fruitig hem weer naar de tent gedragen en aan opa over gegeven die inmiddels de afwas had gedaan.
Nu zijn de andere twee aan de beurt en dat ging lekker vlot. Je kan hier maar max 5 minuten douchen dus dat is zo gepiept.
En zo zaten we opeens met drie fris ruikende kinderen in Junior die alleen nog even hun tanden 🦷 moesten poetsen en in hun driepersoonsbed moesten klimmen.
Airen las even voor uit haar eigen boekje en daarna las ik Kikker is kikker voor, bedacht me dat ze nog moesten plassen én ik Airens natte haren nog moest uitkammen. Pffft, Ik zit nog niet helemaal in een ritme hoor! 😅

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Heerlijke dag zo te lezen, een kinderhand is snel gevuld…spaghetti met gedroogde uitjes 😅 ….heerlijk toch Karin? Je hebt verwende smaakpapillen 🤣

Lysbeth.reis 2022-07-23 08:30:04

Weer een heerlijk verslag van een enige groep lieve mensen. Wat leuk he dat ze ook zo van kleuren houden. En heerlijk met elkaar kunnen spelen. Gelukkig heb je geen pijn meer in je rug zoals de vorige keer. Nou geniet maar lekker samen.

Jolanda 2022-07-23 08:51:50

Nou, zeg jij maar dat je niet weet wat je moet schrijven. Het was gewoon een drukke dag! Gezellig hoor!

pien 2022-07-23 21:14:05
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.