Ezels

Nederland, Hulshorst

20 juli 2022

Na zo’n snikhete dag is slapen in een vouwwagen een zegen! 🙏🏻 Junior’s temperatuur was gedaald tot een acceptabele hoogte.
Volgens mijn weerapp was het nog steeds 24° toen ik om 00.30 naar bed ging, maar het voelde koeler aan. Komt zeker omdat het verschil tussen 38° en 24° tóch zo’n 14° is🤔
We waren een beetje bezorgd dat de nieuwe koelbox irritant zou kunnen brommen in de stille nacht maar eigenlijk was het een welkome vervanging van de A28 die we hier de hele dag én vooral nacht horen 🚘 🚙 🚗 🏍 🚌 🚚 🙄.
Onder het monotone gebrom van de koelbox viel ik echter al snel in slaap 💤💤
Voor de meelezers: Marcel ligt er altijd minimaal een uur eerder in dan ik😅🤪 en dat was dus deze keer niet anders.
Vandaag was ons doel het opzetten van de luifel want er wordt nogal wat regen verwacht en daarna even de omgeving verkennen op de fiets 🚲 vanaf de camping.
Marcel ligt er dan ‘s avonds altijd eerder in dan ik, ‘s morgens is híj́ de actiefste en had al een ritje naar de plaatselijke SPAR 🌲 achter de rug om de proviand voor vandaag te scoren.
Na het ontbijtje 🥖 meteen maar aan de luifel begonnen. Dit vinden we beiden een k#t klusje, zéker met deze luifel die bij Junior is geleverd🫤. We verlangen in meerdere opzichten terug naar onze oude trouwe Oude Willem….😥
Maar goed, niks aan te doen.
Dit is de tweede keer dat we de koepelluifel opzetten en zoals het spreekwoord zegt: Een ezel stoot zich in ‘t gemeen géén twee keer aan dezelfde steen!
Wie wil de ezel zijn??? Wij niet!
Dus hopla! Het doek aan Junior ritsen! Zo gepiept!
Stap 2: De buis, die door een veersysteem zijn ronde vorm krijgt, door de tunnel leiden. 😤
Halverwege stap 2: NIET vergeten de scheerlijnen mee te rijgen !!! De vorige keer konden we daardoor opnieuw beginnen😡.
Aán gedacht!! 👍🏼
Wie wil een ezel zijn? Wij niet😜
Stap 3: de scheerlijnen stellen. Bij scheerlijnen moet je in dit geval niet denken aan die dunne touwtjes, maar eerder aan spanbanden met een handig kliksysteem. Héél handig!
Als je het goed doet…..
Tóch twee ezels bij de tent😬😬
We hadden het korte klikdeel
Aan de buis moeten schuiven i.p.v. het lange klikdeel…..
IAAAA IAAAA….🐴🐴🐴😤☹️😳
Nee. We hebben de buis er niet weer uitgehaald om het opnieuw te doen maar de scheerlijnen met wat creativiteit toch weten vast te zetten. Hopelijk gaat het niet te hard waaien😅.
Nu de luifel stond konden we op de fiets 🚲 springen voor ons tweede doel van de dag.
Nou neem dat ‘springen’ maar met een zakje zout want door het fietsstoeltje dat voorop mijn fiets is bevestigd moet ik met beleid eerst afzetten met een voet op de trapper om daarna mijn rechterbeen tussen het zitje en het zadel te wurmen. Ik had al de hele week geoefend dus ik kon het!
Maar er stond een gezin op het pad waardoor ik heel dicht bij de bosjes was en het mis ging. Nog nét kon ik van mijn fiets springen zonder te vallen maar de fiets met een zitje voor en achter, helde gevaarlijk naar de andere kant dan dat ik stond. Met moeite hield ik mij staande maar kreeg die fiets niet weer waterpas. De vader van het gezin schoot me te hulp en zette de fiets weer in een handelbare positie. Pfft.😅😅 Spannend moment.
Voor wie zich afvraagt waar was Marcel? Hij fietste iets voor mij uit en had nauwelijks erg in mijn benarde momentje, die schat😜😂
Afijn. We fietsten daarna lekker door het bos 🌲🌲🌲naar Nunspeet.
Nou ‘lekker’ ?? 🙄
Ik heb een e-bike en Marcel niet🫤. Vorig jaar hadden we voor hem een e-bike kunnen lenen maar dat kon dit jaar niet. Knierten als we zijn willen we er geen eentje huren. Ik hou mijn e-bike gewoon in de rustige stand 😘 hetgeen erop neer kwam: Uit!
In Nunspeet even bij de Hema drinkbekers voor de kleinkinderen gescoord zodat zij veilig en wesp-loos kunnen drinken. Daarna even geluncht 🥗 ☕️ lbij Banka in de Dorpsstraat. Niks spectaculairs, behalve de prijzen 💶 💶 maar dat schijnt momenteel overal een dingetje te zijn.
Met mijn knooppunten app stippel ik een terugweg uit van zo’n 14 km. Onze kontjes, vooral die van Marcel, zijn weinig gewend, dus 14 is genoeg.
Het is heerlijk in het bos en af en toe zet ik toch stiekem mijn hulpmotortje aan als er weer een vals platje te bedwingen is. Marcel doet dit gewoon op spierkracht die superheld! 💪🏼
Opeens valt mij op dat mijn stuur scheef staat. Dat is misschien gebeurd door de bijna valpartij?
We zoeken een plek om even te stoppen en ik pak mijn setje inbussleutels erbij. Ja ja. Die heeft deze dame gewoon bij zich😅😘
Terwijl ik mij buig over mijn stuur en begin te sleutelen komen er ook twee andere stellen zitten. Kijken…….
Ik hannes met het stuur en heb het zelfs op een gegeven moment los in mij handen🤓🤢
Marcel houdt het wiel vast en ik probeer het stuur weer vast te maken. Het voorstoeltje maakt het allemaal niet makkelijker😩.
Ergens hoop ik dat een van onze toeschouwers de helpende hand komt bieden omdat hij/zij verstand van fietsen heeft. Maar nee. Ze blijven zitten en steken geen poot uit☹️.
Als het dan tóch lijkt te zijn gelukt zegt een van mijn bijdehante toeschouwers: Zit dat maar met 1 pen vast?
😡😡 Stoom uit mijn oren😡😡
Ik maak een proefrondje en zie dat het stuur nog steeds scheef staat 😕
Op flinke afstand van Marcel en mijn toeschouwers stop ik en begin het stoeltje eraf te halen. Marcel komt me tegemoet gelukkig. Geen publiek werkt toch beter😅 in dit geval.
Nadat het stoeltje eraf is heb ik het stuur goed gekregen gelukkig😅. Het stoeltje achterop het achterstoeltje vastgemaakt en het windscherm van het stoeltje deels in de fietstas en met een snelbinder vast gesjord, in de hoop dat nu alles goed zou blijven zitten.
Het was nog maar 2 km naar de camping en die waren al snel en zonder kleerscheuren overbrugt 🙏🏻
Bij het campingrestaurantje trakteerden we onszelf op
een biertje (M) en een raketijsje ( K) om een beetje bij te komen 😅. Dik verdiend!
Eenmaal terug bij Junior ben ik flink ik slaap gevallen. Had het zeker nodig 😳🤓.
Ik werd niet herboren wakker maar heb mezelf bij elkaar geraapt en opnieuw de fiets bekeken, het stuur gesteld en het voorzitje nu bij Marcel op de fiets gezet. Hij heeft al even geoefend met op en af stappen, dus dat moet lukken.
Dat we Ratjetoe 🥘 aten hoeft geen vermelding al kwam de kost vandaag grotendeels uit een emmertje (stoofpeertjes), een potje (rabarber) en een bakje (aardappelsalade). Een stukkie droog vlees van de 🌲 gebakken op de Skottel en ‘smullen’ maar. Complimenten aan de 👨🏼‍🍳 kok!
Het is nu 21.21 u en de laatste zonnestralen schijnen in mijn gezicht terwijl ik onder de luifel zit van Oude Willem Junior. Voel me allang geen ezel meer hoor😅😂. Het is ons toch maar mooi weer gelukt allemaal vandaag.

P.S.
Waarom die stoeltjes op de fiets? Morgen komen de kleinkinderen! Ze hebben er zin in!! Zie foto! 😂

P.S.2
Hoorden de hele dag sirenes. Bosbrand? Zie foto! 🔥👩‍🚒

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Hahaha die luifel! Ik vind ze altijd zo mooi die halfronde luifels, maar als ik dit verhaal lees, blijf ik voorlopig maar bij mijn oude luifeltje🤣 Mooie omgeving daar hè?

Lysbeth.reis 2022-07-21 07:32:17

Goh, wat een mazzel dat je niet viel. Ik vind het ook altijd zo 'aandoenlijk' als Peet niet in de gaten heeft dat zijn lieve vrouw doodsangsten uit staat of bijna overreden wordt ;) Het is goed gekomen gelukkig Hopelijk zitten jullie droog onder t luifeltje.

pien 2022-07-21 15:50:49
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.