Lake Naivasha national park

Kenia, Naivasha

Vroeg op, eten en de vrachtwagen in op naar 't volgende natuurpark. Dit maal iets zuidelijker in de rift vallei. Na uur rijden kwamen wij bij Lake Navasha aan. Hier verblijven we weer twee dagen in een mooi kamp aan het meer. De excursie van vandaag begint met een boottocht met aansluitend een hike naar een vulkaankrater en dat allemaal tussen de wilde dieren. Weer veel antilopen, impala"s, waterbucks, zebra's en giraffen gezien. Te voet kon je redelijk dicht bij deze dieren komen. Zeker bij een giraffen jong, die liep pas weg toen we hem op 10 meter naderden.
Eenmaal bij de vulkaan aangekomen stond ons een klim naar boven te wachten, die goed te doen was. Het uitzicht was geweldig. In de krater bevond zich een meer en een mini savane met daarin prachtige apen in de bomen en twee foeragerende giraffen. Wat een plaatje weer.
Op de terugreis over het water werden we verrast door een grote groep nijlpaarden. Prachtige dieren waar niet mee te spotten valt. Op gepaste afstand blijven dus. De zon verdween in een rode gloed achter de vulkaan.
Bij aankomt op de camp site stond de andere boot, waar Iris in zat, nog een zeer spannend avontuur te wachten. De gidsen hadden in 't donker een Nijlpaard gemist en die had ook zijn beurt de boot niet zien aankomen. Het Nijlpaard ging onmiddellijk over tot de aanval. Met grote snelheid naderde hij de boot op een paar meter afstand waardoor de passagiers in paniek raakten. De gids echter bleef cool en sloeg met een lange stok meerdere malen hard op 't water, waarna het nijlpaard de aftocht blies. Geschrokken maar veilig konden de passagiers uit de boot stappen. Onze boot is dit gespaard gebleven en wij hebben het Nijlpaard niet meer gezien.
Bij het kampvuur hebben we daarna nog gezellig ons diner genuttigd. De avond werd afgesloten met gezellige gesprekken en verhalen over verre reizen. Weer een geslaagde dag.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.