Een vol programma vandaag, gister bedacht en uitgezocht. Dat werkt het beste.
Al in mijn hoofd om zeker naar het Louvre te willen gaan. In musee d'orsay had ik WiFi, dus nog snel een online tickets kunnen regelen. Dat voorkomt straks een lange wachtrij.
Vroeg uit de veren, scheelt dat mijn kamergenoten dat ook zijn. Dan hoef je niet super stil te doen.
Verder zie ik ze overigens niet, de hele dag op pad en verder slaap je er alleen maar.
Ik haal dit keer een appelbroodje, water en koffie. Ga vlak naast het metro station zitten naast een mountainbiker, die ook rustig z'n ontbijtje neemt. We zeggen elkaar gedag op z'n Frans.
Om ons heen lopen mensen in sneltreinvaart langs en auto's gaan af en aan voorbij.
Het verschil moet er zijn :)
Daarna begint ook mijn dag in de eerste versnelling.
De metro naar Arc Triomph en vanuit daar lopend naar het Louvre.
Echt een goed idee van mezelf! Want 3 keer raden via welke weg ik ga; jawel de chambs elysees!
Wat een geweldige route is dat. Echt genieten, de zon die volop schijnt en de lange weg, is niet te omschrijven zo mooi.
Ik kijk om me heen, dure merken komen langs, rijen met auto's in colones achter elkaar aan.
Het heeft iets magisch.
Om 10.00 staat de reservering bij het Louvre. Ik kom precies rond die tijd aan bij de Concorde. Dat is het gedeelte waar je eerst tegenaan loopt, vlakbij het paleis. En heb nog een halfuur speling.
Die steek ik in een reeks foto's, het is zo r enorm groot. Met de fietstocht zijn we hier al langs gefietst, nu neem ik iets meer tijd.
Het paleis ligt er centraal. Hordes mensen bezoeken deze plek. Bussen, auto's, taxi's. Een nachtje in het paleis kost 17.000 euro als ik het goed heb onthouden. En parkeren kost er niks, daar staat nergens iets over aangegeven en dus is het gratis. Hoe bizar?
Nog een leuk weetje; de winnaar van de tour de france mag er slapen in de nacht van zondag op maandag na de tour.
Niet verkeerd.
Tijdens de wandeling naar het Louvre vanaf het paleis kom ik er achter dat het een heel lange weg is. Daar verkijk ik me op.
Fietsen gaat een stuk sneller, bedenk ik me nu. Gelukkig kan ik zo doorlopen bij het Louvre.
Toch maar eens het laatste deel van Lupin kijken die onder andere zich hier afspeelt..
Het glazen gebouw is van binnen nog indrukwekkender, terwijl de zon naar binnen schijnt.
Het is zo immens groot, groter dan ik het verwacht. Ik haal een Engelse plattegrond en loop gewoon een kant op, echt een route is er niet.
Of je hebt geen idee dat de route er is.
Langs de kunstwerken, sculpturen, beelden verplaats je je in de jaren 1650-1850. Bizar als je je dat bedenkt.
Verderop allerlei sculpturen ver voor Christus. Helemaal bizar.
Niet alleen de kunstwerken ook het hele bouwwerk is mooi om naar te kijken (misschien zelfs nog wel mooier).
Verderop komen de eerste schilderijen in zicht, ik ben stiekem maar naar 1 exemplaar op zoek.
Naar al die uren lopen en niks te hebben gegeten of gedronken, duizelt het me ondertussen een beetje.
Via een lange gang met ook echt mooie schilderijen van bekende Franse schilders, zie ik een zij ingang.
Zal het dan toch? Door de hordes mensen zie ik het in de verte. Daar is de Mona Lisa!
Stiekem voel ik de opwinding als ik achter in de rij aansluit, alsof ik een achtbaan in ga.
Het lijkt totaal niet op te schieten. Tussendoor schiet ik af en toe al een paar ingezoomd foto's en kijk ik om me heen naar de andere gigantische kunstwerken.
Na ongeveer een halfuur sta ik er dan met mijn neus bovenop. Blij dat ik mijn geduld kon beheersen!
Wauw zeg, het beroemde kunstwerk, daar sta ik toch maar mooi mee op de foto!
Hierna volg ik snel de bordjes naar het restaurant. Cafe en panini op het buitenterras, gelukkig kan het mondkapje even af. Geweldig uitzicht weer.
Achter het Louvre plof ik neer bij jardin des tuileries. Prachtig (ook weer) groot groen park, watervallen, bankjes. Precies wat een park inhoudt eigenlijk.
Maar compleet anders dan het Vondelpark in Amsterdam.
Het is nu op het heetst van de dag en naar mijn idee ook van de dagen dat ik hier nu ben.
Geen zuchtje wind en geen wolkje aan de lucht. Het enige koele plekje is bij water en wil graag een beetje bij kleuren (ja inderdaad een beetje).
Ik heb geen stappenteller mee, maar als ik mijn voeten zie en voel zijn het er een hoop.
De blaar van gister is nog goed zichtbaar.
Een paar uur houd ik het hier wel uit. Met een koude cola in de hand in de schaduw verlaat ik het plantsoen.
De volgende etappe is namelijk: Montparnasse.
Terwijl ik mijn ogen uit kijk naar alle drukke straten, zie ik de wolkenkrabbers al staan.
Tour de Montparnasse, letterlijk het hoogtepunt van vandaag. De 200 meter hoge toren met rooftop.
Over 2 uur schijnt het zicht beter te zijn, rond 19.00 uur.
Slenterend door Montparnasse is andere koek dan in inmiddels mijn vertrouwde buurt Nation.
Het lijkt er Rotterdam wel zo druk.
Toch is het de kans om te shoppen, eindelijk eens tijd voor.
In Frankrijk zijn de maten anders dan in Nederland, goede hoop!
Al snel slaag ik bij de bekende winkel Zara, een spijkerbroek met wijde rechte pijpen. Valt bij normaal maar hoort hoogwater. Top dus;)
Na wat rondjes te hebben gelopen, willen mijn voeten niet meer.
Tijd om mij in hogere sferen te begeven.
Een groepje voor mij gaat mee naar binnen. We mogen niet op de knopjes drukken en maken een gebaar van oh jee dit wordt spannend...
Alsof je wordt gelanceerd.
Een rooftop blijft gaaf, de wereldstad in het klein zien is de moeite waard.
Ik maak foto's van alle kanten. De eiffeltoren is goed te zien.
Een kleine trap naar de daadwerkelijke top zit verscholen.
Mijn telefoon laat het helaas voor gezien op dat moment.
Balen, niemand heeft een oplader.
Het scheelt dat ik genoeg foto's heb en ik het zelf ook wel genoeg vind voor vandaag.
Ik keer terug, haal bij de supermarkt een blikje Chinese bier en salade.
Mijn bed is het enige waar ik naar verlang, gordijntje dicht en morgen de laatste dag Parijs!
Geschreven door Karines.reizen