Vandaag een dagje sightseeing gecombineerd met een reisdag. Oftewel niet al te vroeg op (rond 7 uur) en veel tijd voor fotostops. Bij geinige bruggen, geinige pelsrobben en geinige Pancakes, gelaagde rotsformaties. De pelsrobben winnen de prijs voor het leukste momentje van de dag. Ze spelen en klieren dat het een lieve lust is. Levert helaas geen fotomomentje op want ze bevinden zich op of nabij rotsen met dezelfde kleur.
Al met al een dag met leuke uitkijkjes en beperkte activiteiten onzerzijds.
We overnachten in Greymouth een plaatsje dat een beetje in verval geraakt is. De keuze voor deze overnachtingsplaats is ingegeven door de locatie en waarschijnlijk het aantal uren dat onze chauffeur maximaal mag rijden. Jacky waarschuwt ons al dat het hotel ronduit slecht is. Helaas heeft hij daar gelijk in. Het is oud en gammel. De haren van onze zwartharige voorganger treffen we nog aan in de badkamer. Dit gecombineerd met een vreemde geur en doorzakkende matrasen maken dit geen hoogtepunt van de reis.
We hebben nog wel lekker gegeten in de stadsbierbrouwerij. Ook nog een kort wandelingetje langs de rivier gemaakt en een monument voor mijnwerkers bezichtigd. Helaas zijn er in de loop der jaren heel wat mijnwerkers om gekomen bij ongelukken. Voor het laatst in 2010 toen 29 mijnwerkers ten gevolge van explosies omkwamen.
Geschreven door Irmasreisdagboek