Een dag waarin we heel wat voetstappen zetten in Sydney. Omdat we al zo een voorgevoel hebben, besluiten we als eerste de bus te pakken naar Circulair Quai. We hebben een soort ov chipkaart gekregen waarmee we de hele dag vrij kunnen reizen.
Vanaf de haven nemen we de Ferry naar Taronga Zoo. Is sowieso een leuk boottochtje met aan de ene zijde de Harbour Bridge en aan de andere de Sydney Opera. Tel daarbij op dat het heerlijk weer is terwijl er regen voorspeld was en ik ben diep tevreden.
De Taronga Zoo is tamelijk kleinschalig maar voor ons toch heel leuk door de mooie ligging tegenover Sydney centrum en de typisch Australische dieren. Zo zie ik voor het eerst en waarschijnlijk ook het laatst in mijn leven een vogelbekdier, een zoutwaterkrokodil, een Wombat en een Quokka.
Er toch al snel 3 uur doorgebracht.
Terug met de Ferry en op naar het Opera House. De dakbedekking blijkt tot mijn stomme verbazing uit allemaal kleine tegels te bestaan. Je zal de tegelzetter zijn geweest!
Vervolgens een heel stuk door de Botanical Gardens gelopen. Ook al zo mooi verzorgd. Waar betalen ze dat van?
Onze voeten beginnen al aardig moe te worden en af en toe geven we ze even rust. Dat doen we o.a in het Queen Victoria building, een van de mooiste gebouwen dat ik ooit gezien heb. Wat een praal en pracht en ook wel wat kitsch. We gaan naar de bovenste verdieping en nemen een sterk verlate lunch bij een Japans restaurant. Jammie!
Het gebouw is echt over de top met uitbundig glas in lood, veel bewerkt metaal en hout en twee enorme klokken die middenin hangen. We kijken onze ogen uit als waren we boertjes van buuten. Oh ja, dat zijn we ook.
Met de bus terug naar het hotel. Het is ondertussen 18.00 uur. We rusten heel even uit en gaan dan weer op pad. Nu naar Coogee beach, een strand op ongeveer 2 km. In ons geval wat verder want onze route duurde langer dan gepland. Daar even van het uitzicht genoten. Gezien de donkere wolken echter vrij snel weer vertrokken en de bus richting hotel gepakt. Louter toevallig reed de bus langs The Spot waar we gisteren ook gegeten hebben. Daar uitgestapt en tapas gegeten in een restaurantje. Paellaballen, best gek.
Rond 9 uur terug bij de kamer. Zo nog even pakken voor morgen, douchen en mijn mandje in.
We blijken ca. 22 km te hebben gelopen, dus het is niet gek dat we moe zijn.
Geschreven door Irmasreisdagboek