Al twee dagen zon en een temperatuur die de goede kant op gaat. Daar tekenen we voor. Gisteren in tientallen keurige, scherpe bochten afgedaald naar zeeniveau. Daar passeren we Altea en Calpe en stoten deze keer even door tot Moraira.
Dat is een tamelijk uitgestrekt stadje, middendoor gesneden door een brede groene strook. Heeft hier ooit een rivier gestroomd?
Nu is het in elk geval helemaal begroeid en vormt een lang lint naar de bergen toe. Wij staan er midden in vlak tegen de “monding”.
Moraira is een heel verzorgd stadje dat druk bezocht wordt en heeft talrijke bars en restaurants en zeer mooie winkels. Het is klaar voor de zomer.
Aan weerszijden wordt het omarmd door een in zee stekende kaap. In het N.O. Cap d’Or en aan de andere kant Cap Blanc.
Vera heeft een afspraak met de kapper dus het wordt vandaag een kustwandeling richting Z.O. met een aaneenschakeling van mondaine villa’s en heerlijke terrassen. De prijzen van de villa’s liggen tussen de 1 en 3 miljoen, maar … ik vind het hier in de zomer veel te druk!!!
Geschreven door Herman.campert