Zondag was onze laatste dag in Spanje en tegelijk ook de laatste zonne-dag. Daarom ook bleven we nog een dagje langer en baasje wilde nog wat semana santa vieren. ‘s Middags namen we de tram tot het grote plein aan de Basilica en daar was het samen met vele anderen geduldig wachten… we konden zelfs eerst nog wat schilderijen gaan bekijken in een tentoonstelling naast het ayuntamento (stadhuis) en de baasjes konden zelfs een praatje met de schilder maken. Ik vreesde al dat ze een grote schilderij zouden meenemen en dan was er misschien geen plaats meer voor mij. Ze vonden dat het mooie kleuren waren… maar dat zegt mij niet veel, mijn kleurenpalet is nogal beperkt.
Tenslotte was er de processie. Die werd al een paar uur voordien aangekondigd met luid tromgeroffel … maar toen dat wat te dichtbij kwam werd het voor mij teveel. Ik moest me met mijn baasje terugtrekken om vanop een veiligere afstand de gebeurtenissen te volgen.
Van deze laatste zonne-dag hebben we gelukkig tenvolle geprofiteerd want vandaag werd het een kletsnatte regendag. Onze ochtendtrip viel letterlijk in het water net zoals de ganse 270 km naar Pau. Aan de sneeuw in de Pyreneeën zijn we net ontsnapt … die is voor morgen.
Baasje wilde mij in “de stad van de Tour” van alles tonen, maar daar kwam niets van in huis. We hebben het met de foto’s, die ze bij een eerder bezoek maakten, moeten doen … Het weer blijft hier slecht dus morgen verder!
Geschreven door Herman.campert