Keszthely

Hongarije, Keszthely

Het historisch deel van onze reis zit er stilaan op. En nu de zon nog steeds van de partij is willen we profiteren aan het Balatonmeer, de zeekust van Hongarije! Weliswaar een binnenzee maar wel de grootste van Midden-Europa.
Keszthely ligt aan de westelijke punt en is een drukbezochte badplaats met verschillende stranden.
De adelijke familie Festelici heeft eeuwen het leven in het stadje beheerst. Hun barokke slot is volgens onze campingbaas mooier dan dat van Estherhazy in Eisenstadt. Dat zullen we morgen verifiëren…
Op onze weg van Pecs hiernaartoe … geen autostrade, dus dan weet je het wel. De reis neemt praktisch de hele dag in beslag, je haalt geen gemiddelde van 50 km/u en… we raken ook al niet vroeg meer weg!
Het landschap blijft ruig, grauw en nogal eentonig … weinig aantrekkelijk. Uitgestrekte maïsvelden overheersen en blijken nog altijd even uitgedroogd. Ik kan het niet laten dat even van dichtbij te checken (zie foto) en dat is niet eenvoudig… de enige parkeerplaatsen(?) zijn de busstops en daar blijf je beter weg!
Halverwege wordt het nu ook wel bergachtig en bebost maar even later is het weer van hetzelfde.

Onze camping is gezellig maar biedt geen zicht op het meer alhoewel het vlakbij is. Morgen gaan we op verkenning.
Nu maken we even kennis met een buur in een tentje ter grote van een slaapzak. Het is een Amerikaan die met de fiets onderweg is van Parijs naar Istanboel. Hij hoopt dat klaar te krijgen voor Kerstmis. Tot morgen!

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Zal ik jullie even geruststellen om jullie een hart onder de riem te steken ( of is het omgekeerd?) : de wegen in Italië zijn in even erbarmelijke staat!

luk 2023-10-02 21:37:12

Mooi! Maar oei de maïs en ai de wegbedekking… Je moet er wat voor over hebben…het Balatonmeer laat zich niet innemen als de Côte d’Azur 😉

Thérèse 2023-10-02 23:16:57

Aan de wegen te zien ben je al terug in België ... :-)

Urbain 2023-10-04 09:23:45
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.