Vanaf La Coruña kiezen we richting oost zoveel mogelijk de kustwegen om zo dicht mogelijk langs de grillige “Punta’s” en “Ria’s” te blijven, wat geregeld discussie en frustratie oplevert omdat je bijna nergens kan stoppen voor een uitzicht en/of eventueel een foto. Het is toch een paar keer gelukt: bv. in Ontigueira, de Ria de Borqueiro en in Viveiro.
In Vicedo vinden we een mooie en zelfs gratis standplaats bij een restaurantje aan de baai, we zullen er voor de zekerheid al water tanken en een reuzegrote koffie drinken, maar vinden het nog te vroeg om hier al te stoppen. Spijtig… maar we moeten toch beginnen met op onze tijd te letten.
Een klein uitgeput en blijkbaar verloren hondje, lopend midden op de rijweg brengt mij helemaal van streek maar het is hier onmogelijk om te stoppen en we kunnen alleen maar hopen dat het zijn weg terugvindt of dat er zich iemand kan over ontfermen.
In Viveiro maken we een omweg langs Ferreira door de bergen naar Mondoñedo Het wordt een eindeloze klimpartij op een smalle weg, gelukkig praktisch zonder verkeer, maar wel met een oponthoud door bosbouwers.
Mondoñedo is een klein merkwaardig stadje in een groen dal midden een bergachtig gebied met een rijke geschiedenis die teruggaat tot in de vroege middeleeuwen. Vandaar de imposante kathedraal op een plein met rondom gebouwen met oude arcaden en granieten zuilen. Het heeft wat tijd en km’s gekost maar het loonde toch de moeite.
Nu terug naar de kust en een zeer verzorgde camperplaats aan de Ria de Foz.
Onze goede 200 km heeft wat tijd gevraagd en we willen op restaurant, dus met de fiets langs het strand naar het centrum, wat op de pikdonkere terugweg nog enig zoekverkeer vraagt …
Het is hier zo rustig en vredig en ondertussen ook zonnig dat we besluiten een snipperdag in te lassen. We hebben nog wel wat ruimte.
Geschreven door Herman.campert