El Acebo - Vega de Valcarce

Spanje, Vega de Valcarce

Gisterenavond hebben we ontzettend lekker gegeten, het pelgrimsdiner. Dat houdt in dat de pelgrims voor ca 10 tot 12 euro een driegangendiner krijgen, meestal met verschillende keuzes. Voor mij eigenlijk altijd te veel maar gisteren heb ik het ook genomen. Ongelofelijk lekkere spaghetti vooraf, aardappelschijfjes met gebakken eieren en wat kaas erbij als hoofdgerecht en als toetje heerlijk verse aardbeien met slagroom. Daar krijg je dan ook nog water bij en een halve liter wijn, dit keer voor 12 euro. Geweldig toch? En we hadden leuk gezelschap, we hebben gezellig gekletst met Kay uit York, Engeland. Al met al een heel geslaagde avond en vervolgens ook lekker geslapen in een prima bed. Bij het ontbijt vanmorgen hadden we ook lekker kaas en ham dus we voelden ons de koning te rijk. Gezellig met wat Duitsers gekletst, waaronder Gerhard, die ook op de fiets is.
Vervolgens begon onze rit vandaag met 10 km afremmen, echt, wat gingen we hard zonder ook maar een beetje te hoeven trappen. Daarna naar Ponferrada, een mooie stad met een prachtige tempeliersburcht en daarna naar Villafranca waar we Peter (van een paar dagen terug) en Gerhard weer tegenkwamen en lekker geluncht hebben.
Daarna nog ca 18 km naar ons hostel in Vega de Valcarce, een plaatsje net voordat de klim naar Cebreiro begint. Morgenochtend dus weer hard werken, vergelijkbaar met de klim naar Roncevalles. Maar dat is ons ook gelukt, in 3,5 uur dus we nemen daar morgen ook 3,5 uur de tijd voor en alles wat we sneller zijn is mooi meegenomen. Jammer is wel dat mijn kilometerteller op de fiets vandaag de geest gegeven heeft en die heb ik hard nodig om te zien of en wat voor vorderingen ik maak als ik aan het fietsen ben. Morgen dus maar mijn telefoon gebuiken, met de powerbank binnen handbereik, dan moet het toch goed komen. We rijden morgen door tot Sarria, alle overnachtingen liggen nu vast, incl. de overnachtingen in Santiago de Compostela, dus we hoeven ons nu nergens meer druk om te maken, alleen maar te fietsen. Komt goed!!
Zojuist heerlijk gedoucht en toen onderweg naar een terras, komen we beneden Peter weer tegen. Gezellig, nu zitten we dus met z’n drieën op een terras aan de cervesa en de vino blanco. Hoezo gaat het leven van een pelgrim niet over rozen? Proost en tot morgen!!!

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

Wat een heerlijk positief bericht weer! Fijn dat het weer soepel is gegaan, morgen zal wat zwaarder zijn maar dat komt ook helemaal goed!! Geniet van de drankjes en veel succes weer morgen!! 💪😘

Mandy 2018-09-09 17:56:02

Wat een heerlijk ontspannen verhaal vandaag en alles zat mee behalve de kilometerteller. Gelukkig heb je je telefoon nog om de zaak bij te houden. Ook de foto's zijn geweldig mooi en getuigen van een prima sfeer. Jullie boffen toch maar met dat gezelschap dat jullie steeds ontmoeten. Maar ja dat gezelschap boft ook met jullie nietwaar. Morgen weer een geweldige dag en dan begint het aftellen echt. Succes en tot morgenavond XXX

Joske/Floske 2018-09-09 18:40:28

Klinkt goed en lekker positief weer, morgen gaat vast goedkomen! Geniet lekker nog even samen vanavond en slaap lekker! 🍀💋💋

Esther 2018-09-09 18:50:36

Aftellen!!! Veel succes morgen met de klim.

Nicole 2018-09-09 19:11:13

Het begint verdacht veel op een vakantie te lijken...

Henk 2018-09-09 19:57:50

Wat een fijne dag weer. Straks vinden jullie het nog jammer dat de reis volbracht is. Heel fijne dag morgen. Succes.

Henny 2018-09-09 21:12:55

Geniet er lekker van en morgen komt vast ook goed zonder km teller. Succes voor de zware klim morgen. Fijne avond nog en voor zo meteen slaap lekker!

Myriam van Rooij 2018-09-09 22:10:31

Mochten jullie het nou echt jammer vinden dat het voorbij is....jullie kunnen altijd nog "terug fietsen" 🚴🏼🚵🏻 Nee hoor is een grapje....maar wel alle respect en wat fijn dat jullie er "bijna" zijn!!!! Veel succes morgen...rustig aan!!

Vera 2018-09-09 22:25:43

Peter is die man met dat zwarte shirtje? Trap ze, morgen!

Jose 2018-09-09 22:37:12

Leuke verhalen en mooie foto's. Veel sterkte verder op jullie reis. We blijven het volgen.

Tonny/Albert 2018-09-10 00:07:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.