Dag 14 van Nors naar Pandrup (95 km totaal 903 km)

Denemarken, Pandrup

Het was een “groene vaderdag”. We hadden weer ogen te kort om de mooie natuur in ons op te nemen. We trakteerden onze mannen met een lekkere Deense koek van de plaatselijke bakker uit Nors, en ja, de verkoopster was nors, gelukkig waren de koeken echt lekker.
Onze proviand kochten we bij De Spar, gelukkig, want onderweg was er niet veel te vangen.
We passeerden een windturbinetestveld in Østerlid met turbines die tot tot 220 m hoog zijn. (100 m hoger dan de normale windturbines die je in Denemarken ziet).
Op aanraden van onze gids Filip maakten we een ommetje naar Lild strand waar de vissersboten met een lier op het strand getrokken worden.
We picknickten in de buurt van de Bulbjerg, een imponerende kalkstenen rots aan het Skaggerak. De rots heeft een hoogte van 47 m, een meeuwenkolonie heeft er zijn broedplaats.
De duinengordel was er prachtig. De variatie in het landschap is ongelofelijk, duinen wisselen af met loof- en naaldbossen. We zagen dat de letterzetter, een kever die veel schade aan bomen aanricht, hier ook actief is want heel wat aangetaste naaldbomen worden gerooid.
In Thorup strand zagen we prachtige vissersboten, ze worden met lieren of tractoren uit het water getrokken. We kochten er lekkere gerookte vis die we als avondmaal verorberden.
We reden door de Vester Thorup plantage, een groot bos- en duinengebied. Véél grindpaden en véél op en neer, de conditie werd weer flink getest.
Op het Slettestrand gingen Chantal en ik nog eens pootjebaden, een wonderlijke ervaring… De kous van Chantal werd bijna door de wind meegenomen.

Een filmpje: Pootje baden aan het Slettestrand: https://youtu.be/PnmWOGSwA4U

Vandaag was de langste rit tot hiertoe, we waren blij toen we in Mosehuset in Pandrup aankwamen. Daar stond Tim ons op te wachten, hij fietst een paar dagen met ons mee tot Skagen. (Tim is de zoon van Fredy en Christine)

Het Deense “wist je datje” van de dag’:
Denemarken was het eerste land ter wereld met een wet om het milieu te beschermen.

PS: de dagelijkse verslagjes worden afwisselend door Christine en Filip geschreven. De foto’s worden door iedereen gemaakt.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Kousen vangen op het strand 😃. Ook een bijzondere activiteit. De foto's met de boten zijn echt mooi, zo schoon dat het licht daar is. Blijft het daar trouwens 's avonds lang klaar? Hopelijk kan Tim jullie bij houden, zo 4 getrainde fietsers 😉

monique 2022-06-13 08:14:32

pootje baden : het leek wel wat kouder dan hier... opnieuw heel mooie foto's. Een fijne fietsdag vandaag. Groetjes

etienne en Lieve 2022-06-13 09:39:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.