Hoogste punt GR11

Spanje, Pla ď Hospitalets

Het is heerlijk om breeduit nog even in bed te kunnen liggen op een goed matras onder een laken i.p.v. in de coconslaapzak. Want het ontbijtbuffet in het hotel is pas vanaf 8.00 u open. Ook gisteravond hebben we heerlijk van het dinerbuffet gegeten.

We klimmen naar de Pic de la Fossa op 2808 m, het hoogste punt van de officiële GR11. Heel ver beneden ons ligt het hotel. Op de top worden we beloond met schitterende uitzichten. Elk dal waar je in kunt kijken heeft zijn eigen karakter.
De kleuren van het gesteente zijn ook heel divers.

Op de helling van de afdaling wordt ‘s winters geskied. Gelukkig zijn die sporen beperkt aanwezig in het landschap. En blijkt het ons een goede bivakplek op te leveren. Verscholen achter een skilift bij de Pla d’Hospitalets, is in de bocht van het parcours een vlakke plek voor de tent. Een beek stroomt vlakbij, dus we zijn voorzien van sanitair.

Het is elke keer een verrassing hoe de wolken zich gaan gedragen.
De eerste spetters van een dreigende wolk die al vanaf het middaguur boven de top hangt beginnen eind van de dag te vallen. Maar het zet niet door en niet veel later schijnt de zon.
We hebben heel veel geluk met het weer tijdens deze GR11 tocht.


Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Goed, even weer wat lichaamareserves aanleggen. Ben benieuwd of jullie nu minder stijgen dan dalen?

Bea 2024-08-28 18:12:29

Vandaag was het laatste echt hoge punt. Morgen ook weer stijgen maar dan tot 1800 i.p.v. 2800. Dalen en stijgen wisselt per dag. Meestal ligt het rond de 1000 meter omhoog en omlaag. Dat blijft zo tot de een na laatste dag.

Eg.en.Mech.weg 2024-08-28 18:50:05

Weer prachtige foto's. Vandaag las ik in de krant over anderen die ook voetreizen maken. Daarin stond o.a. "De ene voet voor de andere zetten is heel meditatief." Dat hadden zij zo ervaren.

Coby 2024-08-28 19:01:11

Daarom is wandelen in de natuur zo fijn: je hoofd raakt leeg, de omgeving geeft rust en je kunt genieten van de schoonheid. In ons geval is het ook nog veel zwoegen bij een steile helling. En telkens goed opletten waar je je voeten zet, vooral bij afdalen. Dus meditatief, sportief en actief hersenwerk. ;)

Eg.en.Mech.weg 2024-08-28 19:27:54
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.