Ook al moeten we vandaag uren stijgen (van 1245 m naar 2517 m), ons plezier hebben we weer terug.
De beek La Noguera de Vallferrera stroomt flink en vrolijk naast ons. En daar voegt zich overal vanaf de berghellingen water bij.
In het begin gaat het traject een paar km over een gravelweg en worden we regelmatig gepasseerd door auto 's. Daarna volgen we een afwisselend pad en komen op 1905 m, na 10 km de autoweg met een parkeerplaats weer tegen. Voor mensen is dit een aantrekkelijk punt om een wandeling te starten, er is zelfs een doorsteek naar de Franse kant van de Pyreneeën.
Dat het pad lager in het dal ooit werd "aangelegd", is te zien is aan de muurtjes die het vee binnen moeten houden. Afwatering goten beschermen de weg tegen wegspoelen. Hogerop stroomt het water op veel plaatsen wél vrij over het pad.
Op Pla de Boet is het wat vlakker, met veel beekjes: lunchtijd.
Sinds de start vanmorgen stijgen we licht omhoog en zijn we inmiddels flink warm. Dan is een ijskoud bergmeertje later op de middag een heerlijke afkoeling.
Nog even water tappen vóórdat we de onbemande Refugi de Baiau bereiken. Die blijkt helemaal bezet. In de markante kleine hut kunnen 12 personen. Drie bedden boven elkaar met een smal pad daartussen, meer is het niet.
Vlak daarbij is een plek voor de tent snel gevonden.
Geschreven door Eg.en.Mech.weg